Rákaptak a lízingre a nagycsaládosok, ötmilliárd felett a finanszírozás

2020. 01. 23., 11:00

Tavaly decemberben napi átlagban 22 család igényelt lízingfinanszírozást az állami támogatással megvehető hétüléses autójára - közölte a Magyar Lízingszövetség. A decemberi finanszírozott összeg 1,94 milliárd forintra rúgott. A nagycsaládosok autóprogramjának tavaly júliusi indulása óta összesen több mint 1800 esetben átlagosan 2,7 millió forinttal finanszírozták az érintettek autóvásárlását a Magyar Lízingszövetség tagvállalatai.

A múlt év végére látványosan megugrott a nagycsaládosok autóvásárlási programjában a lízing szerepe - közölte a Magyar Lízingszövetség. A program keretében a három- vagy többgyermekes családok új, minimum hétüléses személyautó vásárlásához kaphatnak 50 százalékos, legfeljebb 2,5 millió forintos vissza nem térítendő állami támogatást.

6-ról több mint 700-ra

A Magyar Lízingszövetség tagvállalatai tavaly decemberben összesen 704 szerződést kötöttek új hétüléses autókra, a finanszírozott összeg pedig 1,94 milliárd forintra rúgott. Azaz autónként 2,75 millió forintos finanszírozást nyújtottak a lízingcégek.

„A júliusi indulás óta eltelt hónapokban fokozatosan nőtt az igény a lízingkonstrukciókra. Júliusban és augusztusban még csak 115 lízingszerződést kötöttek a nagycsaládosok, novemberben már 440-et, majd decemberben több mint 700-at. Utóbbi naponta átlagosan 35 szerződéskötést jelentett” – mondta Tóth Zoltán, a Magyar Lízingszövetség főtitkára. Összesen a program júliusi indulása óta pedig 1818 lízingszerződés keretében 5,24 milliárd forinttal finanszírozták az érintett nagycsaládosok autóvásárlásait a lízingcégek. A számok növekedésében természetesen az is szerepet játszik, hogy a rendkívüli keresletet a kereskedők bizonyos esetekben csak hosszabb szállítási határidőkkel tudják kielégíteni. 

Kevés elutasítás

Tóth Zoltán kiemelte, hogy bár december végéig 1818 szerződést kötöttek meg, további több mint 500 autó vásárlását már jóváhagyták a lízingcégek. „A nagycsaládosok autóprogramjához köthető igényléseknél a családok túlnyomó többsége hitelképesnek bizonyul, a kérelmek csak igen kis hányadát kénytelenek elutasítani el a lízingcégek” tette hozzá.

A Magyar Lízingszövetség szakértői sikeresnek értékelik a lízingcégek a nagycsaládosok autóvásárlási programjában vállalt szerepét és folyamatosan egyeztetéseket folytatnak a Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetsége (Gémosz) és a kormányzat illetékeseivel annak érdekében, hogy a program hosszú távon még sikeresebb legyen.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS