Online hitelelőszűréssel segítik a kkv-kat

2021. 11. 09., 13:00

Mostantól még gyorsabban és egyszerűbben juthatnak hitelhez a mikro, kis- és középvállalkozások a digitális finanszírozási megoldásokkal foglalkozó Péntech és az MKB Bank együttműködésének eredményeként.

A digitális faktoring a megbízható vevőkörrel rendelkező, kiszámíthatóbb növekedésre vágyó és rövid távú kötelezettséget preferáló cégek számára ideális, azonban, ha egy vállalkozás a napi bevételeiken felül egyszerre szeretne nagyobb összeghez jutni, akkor a hitel a legjobb megoldás. Legyen szó a vállalkozás nagyobb volumenű fejlesztéséről, egy nagyobb beruházásról vagy bármely forrásigényes konkrét cél eléréséről, az online hitelelőszűrő segítségével néhány másodperc alatt, kötelezettségek nélkül megtudhatja, hogy vállalkozása hitelképes-e.
 
Inkubált startupból partnerA Péntech és az MKB Bank kapcsolata egészen 2019-ig, az MKB Fintechlab harmadik inkubációs programjáig nyúlik vissza, amikor is a startup a kiválasztottak egyikeként szakmai támogatást, pénzügyi befektetést, majd az MKB Bank partnerségének lehetőségét is megkapta. A Péntech az elmúlt 2 év alatt szerzett piaci tapasztalataiból kifejlesztett digitális hitelezés, digitális faktoring és lízing modulokat is. Az MKB Banknak különösen fontos az innováció a kis- és középvállalati szegmensben, így folyamatosan keresték azon újszerű megoldásokat, amelyeket be tudnának építeni a portfóliójukba.
 
2021 szeptembere óta pedig partnerségük egy új szintre lépett, hiszen sikeresen elindult az együttműködés az online hitelelőszűrő megoldással.

„Nagyon örülünk az együttműködésnek, az MKB Bank a kezdetektől fogva sokat segített a fejlesztéseink során, így megtiszteltetés számunkra, hogy közösen dolgozunk a magyar kkv-k egyszerű és gyors hiteligénylésének megoldásán” – mondta Berényi Benjamin, a Péntech társalapító–ügyvezető igazgatója.

(Berényi Benjamin is részt vett az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatában. A sorozat 271. interjúját IDE KATTINTVA olvashatja el.)

„A Péntech már 2019-ben az MKB Fintechlab harmadik inkubációs programjának keretében kapott pénzügyi és szakmai támogatást a kis- és középvállalkozások likviditási problémáit megoldó digitális számla-finanszírozási megoldásának fejlesztésére, így pontosan tudtuk, hogy ők lesznek a megfelelő partner az online hitel előminősítés megvalósításában” – tette hozzá Pereczes János, az MKB Bank digitális ügyvezető igazgatója.
 
Miért érdemes online elindítania a hiteligénylést?A gyors hitelelőszűrés egyik legnagyobb hozzáadott értéke, hogy nem kell hetekig várni, hanem a cégnév megadása után szinte azonnal megtudhatja, hogy vállalkozása hitelképes-e. Fontos megjegyezni, hogy ez a lépés még nem jár kötelezettségekkel egyik félnek sem, a végleges minősítés pedig a hiteldokumentáció benyújtása után történik, ami az előszűrés eredményétől akár lényegesen eltérhet.
 
Az online hitelindítás továbbá kényelmes megoldás, bárhonnan és bármikor ellenőrizheti a hitelképességet, hiszen maga az előszűrés teljesen digitálisan zajlik. Személyes ügyintézésre csak az utolsó lépésnél van szükség, amikor a bankfiókban képzett szakemberek segítenek kiválasztani a vállalkozás céljainak leginkább megfelelő hitelt.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS