November végéig igényelhető a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön a Magyar Bankholding tagbankjainál

2021. 11. 26., 20:32

November 30-ig elérhető a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarékbank mintegy 474 MFB pontján a Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön. A Magyar Bankholding tagbanki ügyfelei a program keretében eddig több mint 7100 hitelkérelem révén, 62 milliárd forint értékben igényelték a kedvezményes kölcsönt. Az államilag támogatott hitelkonstrukció a válság miatt nehéz helyzetbe került kisvállalkozásoknak és egyesületeknek nyújt hatékony segítséget.

November 30-án zárul le a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) által indított Kamatmentes Újraindítási Gyorskölcsön Hitelprogram, amely a járvány okozta válság következményeit megszenvedő mikro-, kis- és középvállalkozások, illetve egyesületek és nonprofit kft.-k számára biztosít forrást bér-, járulék-, rezsi- és működési költségek fedezésére, valamint a készletek finanszírozására.

A 10 éves futamidejű, legfeljebb 10 millió forintos hitel kamata 0 százalék, amelyet az első három évben nem szükséges törleszteni. A 0 százalékos saját forrással elérhető kölcsönhöz továbbá nem kapcsolódnak banki költségek (kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék, előtörlesztési díj, szerződésmódosítási díj). A maximális hitelösszeget figyelembe véve a termék főként a tagbankok honlapjain elérhető terméktájékoztatóban meghatározott tevékenységet végző kisebb vállalkozások számára nyújthat gyors segítséget.

A Magyar Bankholding tagbankjai összesen 474 MFB Pontot üzemeltetnek, ahol a vállalkozók igényelhetik a termékeket. Az eddigi összes hitelkérvény közel kétharmadát a bankcsoporthoz nyújtották be: a program március 8-i indulása óta több mint 7 ezer kérelem érkezett, 60 milliárd forintot meghaladó értékben, ügyletenként átlagosan 8,6 millió forint hitelösszegben.

A Magyar Bankholding tervei szerint 2022. március 31-én egyesül a bankcsoport két tagbankja, a Budapest Bank és az MKB Bank, ezzel megteremtve a bankcsoport egységes működésének alapját. A Takarék Csoport 2023 második negyedévében csatlakozik az egyesült bankhoz. A tagbankok együttesen jelenleg is Magyarország második legnagyobb piaci szereplői mérlegfőösszeg alapján, és több területen már most piacvezetők: a vállalati szegmensben, azon belül is a nemzetgazdasági szempontból kiemelten fontos mikro-, kis- és középvállalati szektor hitelezésében, valamint a lízing piacon is.

„Büszkék vagyunk arra, hogy a Magyar Bankholdinghoz tartozó hitelintézetek meghatározó szerepet töltenek be a hazai kis- és középvállalkozók támogatásában, hiszen a szektor jövője döntően befolyásolhatja az egész nemzetgazdaság fejlődési pályáját. Fúziós építkezésünk során ezért kiemelt figyelmet fordítunk a szegmensre, és arra törekeszünk, hogy mindenben támogassuk a vállalkozások újraindítási, fejlesztési és növekedési céljait széleskörű finanszírozási megoldásaink segítségével” – nyilatkozta Szabó Levente, a Magyar Bankholding egyedi kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettese.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-02 15:20:00
A Duna House Cégcsoport havi tranzakciószám becslése szerint 2023 novemberében országosan 8800 lakóingatlan cserélt tulajdonost; a cégcsoport pénzügyi márkája, a Credipass hazai adatai szerint a hónap folyamán 55 milliárd forint szerződéses összegű lakáscélú jelzáloghitel realizálódott.
2023-12-02 11:20:00
2023 III. negyedévében hazánkban a helyközi személyszállítás teljesítménye 8,4 százalékkal nőtt, az áruszállításé 11 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS