NHP Hajrá: megnő a beruházási szándék, ha javulnak a kkv-k pénzügyi várakozásai

2020. 09. 16., 18:15

A járvány kezdetéhez képest jobbnak érzékelik anyagi helyzetüket a hazai kis- és középvállalkozások a K&H júniusi ügyfélfelmérése szerint. A vállalkozások 40 százaléka ugyanis úgy véli, hogy saját finanszírozását tekintve nem kell további lépéseket bevezetnie az év végéig. Az NHP Hajrá iránt nagy a kereslet, a várakozások javulásával együtt egyre nő a beruházási hitelek népszerűsége.

A K&H Bank áprilisban készített felmérést saját kkv ügyfelei körében a vírusjárvány gazdasági következményeinek vizsgálatára, amelyet júniusban megismételt. A kutatás arra is kitért, hogy miként alakultak a cégek pénzügyei a korlátozások feloldása óta. „Saját megítélésük szerint áprilishoz képest jobb anyagi helyzetben vannak a kkv-k, ugyanis a résztvevők majdnem fele (46 százalék) rendelkezik pénzügyi tartalékkal, és közel minden ötödik cégvezető (18 százalék) tervezi, hogy növeli a már meglévő megtakarításokat. A vállalkozások biztosabbnak tűnnek saját finanszírozásukat tekintve is, amelyet az is mutat, hogy az előző felméréshez képest több mint kétszer annyi válaszadó gondolja, hogy finanszírozás tekintetében nincs szüksége további lépésekre az év végéig. Jelentősen, 41 százalékról 20 százalékra csökkent azon vállalkozások száma is, akiknek saját tartalékból, befektetésből, megtakarításból kell finanszírozni működésüket az év fennmaradó részében” – hangsúlyozta Kökény Roland, a K&H kkv szegmens marketing vezetője.

Népszerűek a beruházásra fordított hitelek

Az áprilisi elképzelésekhez hasonlóan, közel minden ötödik cég (18 százalék) tervezi, hogy rövid vagy hosszú lejáratú forrást vesz igénybe az év végéig. Ez inkább a nagyobb, 301 millió forint feletti éves árbevételű kis- és középvállalkozások körében (36 százalék), a szektorok közül pedig a kereskedelem (25 százalék) illetve az ipar, építőipar, gyártás (24 százalék) területén jellemző. A nagy népszerűségnek örvendő NHP Hajrá-ról a cégek közel fele hallott (49 százalék), közülük több mint minden harmadik cég (38 százalék) fontolóra is veszi a program igénybevételét.

„Az ügyfélkutatás eredményeit, valamint saját adatainkat nézve is azt tapasztaljuk, hogy a hitelcélokban változás mutatkozik a program indulása óta. A július végi adataink alapján még mindig a legnépszerűbb a forgóeszközhitel, ám ennek aránya jelentősen csökkent az áprilisi eredményekhez képest. A munkabér és egyéb kiadásokra a kkv-k 23 százaléka venne fel kölcsönt, ami az első kutatáshoz képest 13 százalékpontos visszaesést jelent. A beruházási hitelek iránt érdeklődők száma viszont megnövekedett, fokozódott a vállalkozások beruházási kedve. Az NHP Hajrá iránt továbbra is jelentős érdeklődést tapasztalunk, és a program keretében összességében július végéig több mint 75 milliárd forint értékben kötöttünk szerződést” – ismertette a legfrissebb eredményeket Hodina Péter, a K&H Vállalati értékesítési igazgatóság vezetője.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS