Hamarosan elérhetők az új Széchenyi Kártya Program termékei a Magyar Bankholdingnál

2022. 07. 11., 11:53

2022. júliusában folytatódik a Széchenyi Kártya Program, amely a hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését célozza. Az energia többletköltségek finanszírozásának könnyítése, valamint a hatékonyságnövelő és technológiaváltást segítő beruházások elősegítése érdekében két új speciális, kiemelten támogatott hitelkonstrukció is érkezik. Az új termékek hamarosan elérhetők lesznek az MKB Bankban és a Takarékbankban.

A Széchenyi Kártya Program több mint 20 éve biztosít a különféle finanszírozási igényekhez alkalmazkodó pénzügyi megoldásokat a vállalkozások számára. A koronavírus világjárvány kezdetétől, 2020 tavaszától a Széchenyi Kártya Program Plusz, 2021. nyarától a Széchenyi Kártya Program GO! enyhítette hiteltermékein keresztül a válság hatásait. Az azóta eltelt két év alatt 100 ezernél is több hiteligénylést nyújtott be a hazai kkv-szektor 3 600 milliárd forintot meghaladó értékben a programon keresztül. A Magyar Bankholding tagbankjai a program kezdete óta élen jártak a program termékeinek kihelyezésében: a vállalatok a Széchenyi Kártya Program Plusz és a Széchenyi Kártya Program GO! termékeit összesen mintegy 400 milliárd forint értékben igényelték a tagbankoktól.

„A bankcsoport az ügyfelek minél teljesebb körű kiszolgálására törekedve, aktívan részt vesz a gazdaságélénkítő csomagokban, hitelprogramokban, így a Széchenyi Programban. A jövőben is meghatározó szerepet kívánunk betölteni a hazai kkv-k támogatásában” – mondta Szabó Levente, a Magyar Bankholding egyedi kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettese.

Továbbra is kedvezményesen juthatnak finanszírozáshoz a vállalkozások

A Széchenyi Kártya Program MAX új konstrukciói 1 milliótól akár 400 millió forint hitelösszegig, a teljes futamidő alatt fix kamattal, az állam által biztosított kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatással, gyorsan és minimális adminisztrációval érhetők el. A hiteltermékek a mikro-, kis- és középvállalkozások mindenkori finanszírozási igényeihez igazodva, különböző típusú finanszírozási lehetőségekkel állnak a vállalkozások rendelkezésére.

2022. július folyamán az alábbi hiteltermékeket biztosítja a megújult Széchenyi Kártya Program MAX, amelyek közül több termék a Magyar Bankholding tagbankjainál is elérhető lesz:

– A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX a napi működési költségek biztosítását szolgálja. Az igényelhető hitelkeret a korábbi 100 millióról 250 millió forintra emelkedik, a hitel maximális futamideje ezentúl akár 3 év is lehet, évi fix 3,5 százalék kamat mellett.

– A Széchenyi Energiakártya az energiaválság által érintett vállalkozások számára kínál kedvező szabad felhasználású folyószámlahitelt, akár 3 éves futamidőre, évi fix 1 százalékos kamattal.

– A Széchenyi Likviditási Hitel MAX a vállalkozás működéséhez szükséges forgóeszköz beszerzéseket segíti. 3 éves futamidőre, évi fix 3,5 százalékos kamat mellett igényelhető.

– A Széchenyi Beruházási Hitel MAX-ot szinte minden beruházási hitelcél finanszírozásához kérelmezhetik a kkv-k. A konstrukció keretében finanszírozható hitelcélok köre kibővül: a hitel használható a klasszikus beruházási célok (pl. új és használt gép, berendezés, ingatlan, egyéb tárgyi eszköz beszerzés) mellett hitelkiváltásra, üzletrészvásárlásra, illetve agrár célú beruházások megvalósítására is. Maximum 400 millió forintig, legfeljebb 10 évre igényelhető továbbra is. A hitel kamata évi fix 1,5 százalék, illetve a hiteltermék keretében az energiahatékonyság-javítást és technológiaváltást segítő hiteltípusok esetén évi fix 0,5 százalék.

– A Széchenyi Mikrohitel MAX továbbra is lehetőséget biztosít a legkisebb, illetve a hitelpiacon korlátozott hitelfelvételi lehetőséggel rendelkező, akár kezdő mikro- és kisvállalkozások beruházási céljainak megvalósítására (pl. ingatlan vásárlás, egyéb tárgyi eszköz finanszírozásra) évi fix 1 százalék kamat mellett. A hitel maximális futamideje 10 év. (A hiteltermék iránti igénylések befogadására a KAVOSZ Zrt. kijelölt regisztráló irodái jogosultak.)

– A Széchenyi Lízingkonstrukció MAX pénzügyi lízingügyletek finanszírozásához áll rendelkezésre. A konstrukcióban a beruházási hitelek kiegészítéseként új vagy használt haszongépjárművek, gépek, berendezések és eszközök pénzügyi lízing keretében történő finanszírozása oldható meg, akár 10 éves futamidővel, évi fix 3,5 százalék kamat mellett.

A Széchenyi MAX termékek a KAVOSZ Zrt. által működtetett Széchenyi Kártya Program részét képezik.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 10., 10:10
A munkaviszony többféleképpen szűnhet meg. Lehet munkáltatói vagy munkavállalói felmondás, de a felek közös megegyezéssel is dönthetnek a munkakapcsolat végéről. Olyan is lehetséges, hogy felmondás közös megegyezéssel? Vagy itt már valami nem stimmel? – teszi fel (és válaszolja meg) a kérdést dr. Kocsis Ildikó ügyvéd, vitarendezési szakjogász.
2024-10-10 21:50:00
A Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) – az EU helyreállítási alapjának, a NextGenerationEU-nak a központi eleme – továbbra is eredményesen működik. A végrehajtása gyorsul, és folyamatos reformokat és beruházásokat ösztönöz a tagállamokban – olvasható az Európai Bizottság közleményében.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS