A Magyar Bankholdingnál már elérhetőek a Széchenyi Kártya Program MAX hitelei

2022. 08. 08., 20:19

Elindult a Széchenyi Kártya Program MAX, amely a hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését és tartós növekedési feltételeinek megteremtését célozza. Az MKB Bank és a Takarékbank, amely élen járt az eddigi Széchenyi Kártya Programok hitelkihelyezésében, az elsők között nyújtja az ügyfelek részére a megújult program konstrukcióit.

A mai naptól érhetők el a Széchenyi Kártya Program MAX (SZKP MAX) megújult hitelkonstrukciói az MKB Bankban és a Takarékbankban. A hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését és tartós növekedési feltételeinek megteremtését szolgáló hitelprogram termékei továbbra is fix kamatozással, a teljes futamidő alatt is évi 0,5 százalék és 3,5 százalék közötti nettó kamat mellett érhetőek el. A program összes hiteléhez a vállalkozók ezentúl is kamattámogatást, illetve garanciadíj-támogatást kapnak, az eddigi mértékű kezelési költségtámogatás mellett.

A Magyar Bankholding tagbankjainál 2022. augusztus 8-tól az alábbi hiteltermékek érhetők el a Széchenyi Kártya Program MAX keretében:

  • A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX szabad felhasználású, a vállalkozások átmeneti likviditási problémáit áthidaló folyószámlahitel. Az igényelhető hitelkeret a korábbi 100 millióról 250 millió forintra emelkedik, a hitel maximális futamideje ezentúl akár 3 év is lehet, évi fix 3,5 százalék nettó kamat mellett.
  • A Széchenyi Likviditási Hitel MAX a vállalkozás működéséhez szükséges forgóeszköz beszerzések finanszírozását támogatja. 3 éves futamidőre, évi fix 3,5 százalékos kamat mellett maximum 250 millió forint igényelhető.
  • A Széchenyi Beruházási Hitel MAX-ot szinte minden beruházási hitelcél finanszírozásához kérelmezhetik a kkv-k. A konstrukció keretében finanszírozható hitelcélok köre kibővül: a hitel használható a klasszikus beruházási célok (pl. új és használt gép, berendezés, ingatlan, egyéb tárgyi eszköz beszerzés) mellett hitelkiváltásra, üzletrészvásárlásra, illetve agrár célú beruházások megvalósítására is. Maximum 400 millió forintig, legfeljebb 10 évre igényelhető továbbra is. A hitel kamata évi fix 1,5 százalék, illetve a hiteltermék keretében az energiahatékonyság-javítást és technológiaváltást segítő hiteltípusok esetén évi fix 0,5 százalék.
  • A Széchenyi Lízingkonstrukció MAX pénzügyi lízingügyletek finanszírozásához áll rendelkezésre. A konstrukcióban a beruházási hitelek kiegészítéseként új vagy használt haszongépjárművek, gépek, berendezések, immateriális javak és ingatlanok pénzügyi lízing keretében történő 400 millió forint összegig történő finanszírozása oldható meg, akár 10 éves futamidővel, évi fix 3,5 százalék kamat mellett.

A Széchenyi Kártya Program több mint 20 éve biztosít a különféle finanszírozási igényekhez alkalmazkodó pénzügyi megoldásokat a vállalkozások számára. A koronavírus világjárvány kezdetétől, 2020 tavaszától a Széchenyi Kártya Program Plusz, 2021 nyarától a Széchenyi Kártya Program GO! enyhítette hiteltermékein keresztül a válság hatásait. Az azóta eltelt két év alatt 100 ezernél is több hiteligénylést nyújtott be a hazai kkv-szektor 3 600 milliárd forintot meghaladó értékben a programon keresztül. A Magyar Bankholding tagbankjai a program kezdete óta élen jártak a program termékeinek kihelyezésében: a vállalatok a Széchenyi Kártya Program Plusz és a Széchenyi Kártya Program GO! termékeit összesen mintegy 400 milliárd forint értékben igényelték a tagbankoktól.

Az SZKP MAX termékek a KAVOSZ Zrt. által működtetett Széchenyi Kártya Program részét képezik.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 03. 20., 16:40
Nem jellemezte magas cégfluktuáció a faipari szektort 2022-ben, alapvetően stagnált az itt működő cégek száma. Az egyéni vállalkozók köre tavaly közel 100 fővel tovább csökkent. A jövő rövidtávon várhatóan nem hoz jelentős kiugrást, 2023-ban csökkenő cégszámmal érdemes számolni – írja elemzésében az Opten.
2023. 03. 14., 13:43
Tíz év alatt sikerült egy marginális szereplőnek számító magyar kisvállalatból Magyarország elsőszámú fejvadász cégét felépíteni – mondta az Üzletemnek dr. Molontay Patrik, a HumanField Vezető- és Specialistakiválasztó Kft. ügyvezető igazgatója és Executive-üzletágvezetője.
2023-03-21 19:13:00
Ha Önnek van a feltételeknek megfelelő, eladó kutyája és részt kíván venni a NAV április hónapban tervezett kutyavásárán, akkor 2023. április 12-ig küldjön előzetes ajánlatot!
2023-03-21 15:13:00
A magyar rendszerváltást követő privatizációs tranzakciókba csöppenő hazai ügyvédeknek a 90-es évek közepén még újdonság volt, ma azonban már csak egyszerű technikai feladat egy cégfelvásárlást célzó tranzakció előtt az eladásra kínált társaság vagy üzletág (együtt: a céltársaság) „átvilágítása”. Ezt az amerikai jogi zsargonban a latinból kölcsönzött „due diligence”-nek nevezik, amely szószerint „kellő gondosságként” fordítható magyarra, de a fúziós ügyekre szakosodott magyar ügyvédek is inkább a latin megnevezést használják. A legfontosabb tudnivalókat dr. Papp Álmos, a Bán, S. Szabó, Rausch & Partners versenyjogi csoportjának vezetője foglalja össze.
2023-03-21 14:13:30
A hazai nagyvállalatok idén nem várnak árbevétel- és profitnövekedést. A cégek több mint egy éve csökkenő profittal számolnak, ami most negatív rekordot ért el, emellett az árbevétel várt változása is negatív előjelű – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index legutóbbi eredményeiből.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Miért és hogyan érdemes különbséget tenni vállalkozás és női vállalkozás között? Hogyan segítheti ez a szekció a VOSZ-on belül a hazai társas vállalkozások női vezetőit és dolgozóit? Mi az, amit egy női vállalkozás csípőből tud, de a cégeknek – még a nagyobbaknak is – még mindig tanulni kell? A szövetség legújabb szervezetét, a Női Vállalkozói Szekciót az elnök, Lakatosné Lukács Zsuzsanna mutatja be.
Mire számíthatnak a hazai vendéglátók és a szálláshely-szolgáltatók 2023-ban? Melyek az ágazat legfőbb problémái és kiugrási lehetőségei, mely régiók reménykedhetnek leginkább jó eredményekben? Hogyan támogatja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége az ágazat szereplőit? A kérdésekre Duska Sándor, az Idegenforgalmi, Szálláshely-szolgáltatók és Vendéglátó-ipari szekció elnöke válaszol.
2022. 11. 29., 23:30
epizód: 2022 / 12   |   hossz: 24:09
Étvágygerjesztő sikertörténetet tálalunk fel a vendéglátóiparból. Az encsi Anyukám mondta titkát elsősorban nem az olaszos hangulatban, hanem a hazai alapanyagokban, a család- és vendégszeretetben kereshetjük. Dudás Szabolcs, az étterem egyik vezetője arról is beszél, hogy miként lett a főzés szeretetéből, átgondolt stratégiával, üzleti vállalkozás. A sztori 1995-ben egy olaszországi pizzakóstolós utazással kezdődött, és ma már a kiváló helyeknek járó Bib Gourmand-díjnál tart.

  Rovathírek: GUSTO

Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS