Dinamikusan növekedett a Budapest Bank vállalati üzletága 2019. első félévében: a bank leszerződött vállalati hitelállománya 24 százalékkal 700 milliárd forintra nőtt, míg az üzletág folyószámla és lekötött betét állománya 18 százalékkal 400 milliárd forintra emelkedett.
A kkv szektorban 23 százalékkal nőtt a pénzintézet kkv hitelállománya, az új ügyfelek számát pedig 24 százalékkal sikerült növelni – olvasható a pénzintézet közleményében.
A Budapest Bank hazai kis- és középvállalatokra szakosodott vállalati üzletágában 2019. első félévében az új hitelkihelyezések összege meghaladta a 204 milliárd forintot, ami 44 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.
A vállalati üzletág bevételei 21 százalékkal emelkedtek az elmúlt év azonos időszakához képest.
A Budapest Banknál évtizedek óta stratégiai fontosságú sikerterületnek számít a hazai kkv-k finanszírozása és kiszolgálása: a teljes vállalati hitelportfólióban mintegy 80 százalék e szegmens aránya. 2019 első félévében a bank 30 százalékkal több kkv-hitelszerződést kötött, kkv-hitelállománya 25 százalékkal nőtt, és a Budapest Lízinggel együtt 9,9 százalék volt e szegmensben a bank piaci részesedése.
2019 első félévében 24 százalékkal több új kkv ügyfelet akvirált a bank, mint a tavalyi első félévben, így 2019 második negyedévében a pénzintézet új ügyfelek szerzése tekintetében első helyezést ért el a piacon a kis- és középvállalati szegmensben.
A Budapest Bank tradicionálisan meghatározó a szerepet tölt be a hazai agrárcégek finanszírozásában is, amelyek a vállalati hitelportfolió mintegy 30 százalékát teszik ki. Évről évre folyamatosan növekszik az agráriumba kihelyezett kölcsönök volumene, ez az egyik legerőteljesebben fejlődő banki szegmens. Ezt a trendet igazolta vissza 2019. első 6 hónapja is, amely során 12,5 százalékkal nőtt a bank agrárhitel állománya az egy évvel korábbihoz képest.
A Budapest Bank az NHP Fix programból is aktívan kiveszi részét, amelynek a keretében leszerződött hitel- és lízingállománya 2019 augusztusában meghaladta a 21,5 milliárd forintot. Ezzel a bank a kkv hitelezésben elért piacrészét meghaladó, 15,7 százalékos piaci részesedést ért el ezen a területen.
Mindezeken felül a bankcsoport a lízingállományát is jelentősen, 16 százalékkal 130 milliárd forintra növelte, és 5 százalékkal több új lízinget helyezett ki az előző év azonos időszakához képest. A Budapest Lízing több területen is kiváló piaci pozícióval rendelkezik, így a vállalati termelőeszköz-finanszírozásban elért 14 százalékos a részesedéssel immár harmadik éve piacvezető szerepet tölt be.
„A hazai kis- és középvállalkozások adják a magyar gazdaság egyik fő erejét, teszik ki a működő hazai vállalkozások több mint 90 százalékát, foglalkoztatják a munkavállalók felét, és adják a GDP negyedét. A stabil és hosszú távú fejlődésükben, növekedésükben való aktív szerepvállalásunk további erősítése stratégiai fontosságú cél a számunkra. Az ügyfelekért folytatott intenzív banki versenyben a professzionális kiszolgálásra és kapcsolattartásra, a működésük és egyedi igényeik megértése mellett kialakított finanszírozásra, és a termékfejlesztésre helyezzük a hangsúlyt. Ezekre, illetve a kiváló teljesítményünkre alapozva továbbra is ambiciózus célokat tűztünk ki magunk elé ebben a szegmensben, és a piaci átlagot meghaladó növekedést tervezünk mind a hitelállományokban, mind az ügyfélszámban a következő években” – mondta el Toldi Balázs, a Budapest Bank vállalati üzletágának vezetője.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.