Váli Péter badacsonyörsi borász a gyerekeiről is nevezett már el borokat. A Balatoni Körnek az alapítástól a tagja.
A család a borok névválasztásában is fontos szerepet játszik Váli Péter badacsonyörsi borásznál – írja a likeBalaton. A gyermekeiről is nevezett már el borokat, van Luca bora, Márton bora, Vince bora és Peti bora.
Teljesen tudatos, hogy milyen fajta szőlőket telepít. Mint mondja: „A tanulmányaim sokat segítettek, minden új telepítésnél ez alapján döntöttem a szőlőfajtákról. Ez még ma is hiányosság Magyarországon, volt olyan időszak a szőlőtelepítések idején, amikor hasra ütésre telepítették a szőlőket, és nem a megfelelő termőterületre.”
A vendéglátást, borkóstolást az első pillanatoktól a birtokra tervezték, bár messze vannak Badacsony központjától. Az volt a célja, hogy a vendégek megismerjék a szőlőt, a termőhelyet. Fontos a hitelesség, Franciaországban és Olaszországban is a szőlőben vannak a kóstolók, nem külön kóstolóutcák vannak a falvakban. Így lehet megélni az igazi pincehangulatot.
A vendéglátásban felhasznált alapanyagokat maguk termelik meg vagy a környékről szerzik be. A sajtok, felvágottak, húsok a környék termelőitől származnak. A paradicsom, paprika, gyümölcsök pedig a kertjükben teremnek.
A Reneszánsz Pálinkaházzal közösen készítenek pálinkát, a gyümölcsökből szörp és lekvár is készül, a paradicsomból paradicsomlét és lecsót tesznek el télire.
A Balatoni kör munkájában az indulástól részt vesznek, annak filozófiáját közösen álmodták meg Kardos Gáborral, Laposa Bencével, Istvándy Gergővel és Szeremley Lászlóval. 8-10 taggal indultak, ma már több mint 30-an dolgoznak a „négy évszakos Balatonért”.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.