Használt mobilra is lehet kötni készülékbiztosítást

2021. 03. 19., 16:15

Az OTP Mobil már készülékbiztosítást is kínál a Simple alkalmazásban a Hello insurtech márkával való együttműködésnek köszönhetően. A biztosítás nagy előnye, hogy használt mobiltelefonra is megköthető. A cég legújabb reprezentatív kutatásából kiderült, hogy az applikációban történő biztosításkötésre a magyar lakosság 27 százaléka kifejezetten nyitott. Nekik nem is kell csalódniuk, hiszen a biztosításkötés az alkalmazáson keresztül egyszerű, gyors, bárhonnan kényelmesen elintézhető.

Ahhoz, hogy az OTP Mobil még jobban megismerje a magyar lakosság elektronikai cikkekkel kapcsolatos igényeit, februári kutatásában azt vizsgálta, milyen szokásai vannak a készülékvásárlóknak, illetve, milyen igényeik vannak a mobilapplikáción keresztül köthető készülékbiztosításokkal kapcsolatban.

A kutatásból kiderült, hogy a lakosság 36 százaléka a vásárolt terméktől teszi függővé a kiterjesztett garancia kötését műszaki cikkekek esetében, és rámutatott arra is, hogy akikben legalább eseti hajlandóság van, azok 59 százaléka telefonra kötne biztosítást.

Nem is csoda, hiszen viszonylag sűrűn használjuk a telefonunkat – a megkérdezettek 50 százaléka fél óránként vagy óránként, míg 11 százaléka akár percenként/néhány percenként is ránéz az okostelefonjára egy átlagos napon. A kutatás arra is kitért, hogy milyen gyakran cseréljük a készülékünket. A válaszadók 56 százaléka 2-3 évente vesz új telefont, ezért is fontos, hogy elérhetőek legyenek a piacon a használt telefonra köthető biztosítások is.

A reprezentatív felmérés szerint a magyar lakosság számára fontos, hogy a készülékbiztosításuk kiterjedjen a töréskárra (47 százalék), de fontosnak tartják a lopásvédelmet (41 százalék) és azt is, hogy a havidíjas fizetés is elérhető legyen (37 százalék). Az OTP Mobil új készülékbiztosítása könnyed és gyors megoldást nyújt ezekre az igényekre.

Többen nyitottak az egyszerűbbre

A gépjármű-asszisztencia biztosítás mellett már elérhető a Simple alkalmazásban az OTP Mobil legújabb szolgáltatása, a készülékbiztosítás is, amely egyszerűen, pár kattintással megköthető. A Hello-val (Magyar Posta Biztosító Zrt. insurtech márkája) közösen fejlesztett készülékbiztosítás szolgáltatás készülékre szabott: az appban megnyitást követően megjelenő díjkalkuláció már az adott telefonra vonatkozó díjat tartalmazza. Az új biztosítás nem csak újonnan vásárolt, hanem használt mobilokra is köthető, ha megfelelő az állapotuk és alkalmasak a Simple alkalmazás futtatására.

„Szolgáltatásaink folyamatos fejlesztése és bővítése során arra törekszünk, hogy a piac valós igényeire tudjunk reagálni. Ezért is tartottuk fontosnak, hogy az új mobiltelefonra köthető készülékbiztosítási szolgáltatásunk bevezetésénél is felmérjük a felhasználók igényeit, kutatásunkból kiderült: a megkérdezettek 27 százaléka kifejezetten keresi is a lehetőséget, hogy mobilapplikáción keresztül kössön készülékbiztosítást” mondta Benyó Péter, az OTP Mobil ügyvezetője.

A magyar lakosság közel kétharmada sem feltétlen elutasító, de még bizonytalan ezzel az lehetőséggel kapcsolatban. Emögött egyszerű válasz rejtőzhet, sokak számára jogosan jelenthet fejtörést, hogy a mobilapplikáción keresztül megkötött készülékbiztosítás esetén a telefonlopást hogyan tudja majd bejelenteni. Erre egyszerű megoldást kínál a Simple, hiszen a káreseményt egy oldalon is be lehet jelenteni, haladéktalanul a káreseményt követően, de legkésőbb 5 napon belül.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS