Az intézményi befektetők 88 százaléka szerint jók a kriptoeszközök hosszútávú kilátásai

2023. 06. 30., 20:11

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje intézményi befektetőinek 63,5 százaléka kedvező fejleményeket vár a digitális pénzeszközök piacán az elkövetkező 12 hónapban – olvasható a A Binance június végén közzétette a Kriptoeszközök jövője című felmérésében. A válaszadók túlnyomó 88 százaléka a kriptoeszközök kilátásait a következő évtizedre vonatkozóan is pozitívan ítéli meg.

A Binance friss, Kriptoeszközök jövője című felméréséből az derül ki, hogy a platform intézményi befektetői szerint a kriptoeszközök felhasználási területeinek folyamatos bővülése (26,9 százalék), az egyre átláthatóbb szabályozási környezet (25,3százalék) járulhatnak hozzá elsősorban a digitális pénzek szélesebb körű elterjedéséhez, jóval kevésbé a magas árak (3,4százalék). Az intézményi befektetőket nem befolyásolják döntéseikben a piac rövidtávú kilengései sem.

A tanulmány legfontosabb megállapításai:

  • Az intézményi befektetők többsége (47,1 százalék) az elmúlt év zajos piaci eseményei ellenére is megtartotta kriptoeszközeit, több mint egyharmaduk (35,6 százalék) még növelte is a befektetéseit ebben az időszakban. A megkérdezetteknek csak 17,3 százaléka csökkentette a kezelésében lévő kriptoeszközök állományát.
  • A válaszadók többsége azt tervezi, hogy a következő 12 hónapban vagy még több kriptoeszközt fog vásárolni (50 százalék) vagy a jelenlegi szinten fogja tartani (45,7 százalék) a befektetéseit. A befektetőknek mindössze 4,3 százaléka jelezte, hogy csökkenteni fogja a kriptóban meglévő kitettségét.
  • Miközben az elmúlt évben a Bitcoin és a kriptovaluták megítélése lényegében azonos volt (44,7 százalék és 47,8 százalék), mostanra több válaszadó nyilatkozott pozitívabban a Bitcoinról (47,3 százalék) mint a kriptovalutákról általában (33,2 százalék). Ezzel összhangban a befektetők 22,1 százaléka fogalmazott meg borúlátó véleményt a teljes kriptoszektorról, a Bitcoinról viszont csak 4,8 százalékuk.
  • A befektetők 42,8 százaléka értett egyet azzal, hogy a legmeggyőzőbb érv a kriptovaluták mellett az, hogy magas hozamokat kínálnak. Ezt követte 37,5 százalékkal az a megfontolás, hogy érdemes hosszútávon is elköteleződni egy gyorsan fejlődő új technológia mellett.
  • A központosított tőzsdék elsődlegesen a kriptovaluta-kereskedelem platformjai (90,5 százalék), másodsorban (58,2 százalék) letétkezelési tevékenységeket bonyolítanak le ezen a felületen az intézményi felhasználók. Az adott platform kiválasztásában a likviditás (28 százalék), a biztonság (26 százalék) és a reputáció (22,5 százalék) játszik szerepet.

Az intézmények jellemzően hosszú távra terveznek, amikor új piacra lépnek. Felmérésünk azt igazolja, hogy a kriptoeszközök esetében is ez a helyzet. A válaszok összhangban vannak a saját adatainkkal is, amelyek szerint a Binance-nél az intézmények befektetési állománya egészséges ütemben gyarapodik, a 2021. negyedik negyedévében tapasztalt piaci boom óta 89 százalékkal növekedett. A felmérés mind nekünk, mind a felhasználóinknak számos fontos tanulsággal szolgál, amelyeket a jövőbeni termékkínálatunk kialakításakor is figyelembe fogunk venni” – mondta Catherine Chen, a Binance VIP- és intézményi részlegének vezetője.

A rovat támogatója a KAVOSZ Zrt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS