2019 II. negyedévében a szolgáltatások euróban számított exportja 1,4, importja 1,8 százalékkal nőtt az előző év azonos negyedévéhez képest; az aktívum 2,3 milliárd euró volt, 17 millió euróval több a 2018. II. negyedévinél – tájékoztatott a KSH.
2019. II. negyedévben az export értéke 6,6 milliárd euró (2,1 ezer milliárd forint), az importé 4,2 milliárd euró (1,4 ezer milliárd forint) volt. A szolgáltatás-külkereskedelem többlete 2,3 milliárd eurót (756 milliárd forintot) tett ki.
Az aktívum 43 százaléka a turizmusból, 34 százaléka a szállítási szolgáltatásokból származott.
A szolgáltatásexportunk 71, -importunk 76 százalékát az Európai Unió tagországaival bonyolítottuk le, ebben a viszonylatban 1,4 milliárd eurós többlet keletkezett.
A legfontosabb partnerünk Németország volt, amellyel az összforgalom 19 százaléka bonyolódott le. A második legfontosabb partner, az Egyesült Államok 10 százalékos arányban részesedett a kereskedelemből.
A teljes szolgáltatásexportból az üzleti szolgáltatások csoportjának 39 százalékos (ezen belül az egyéb üzleti szolgáltatásoknak 20 százalékos) volt a részesedése, ezt követte a szállítási szolgáltatások csoportja 27, a turizmus 24 százalékkal. Import tekintetében is az előbbi szolgáltatáscsoportok voltak a dominánsak, az üzleti szolgáltatások részesedése a legkiemelkedőbb, 59 százalékkal (ezen belül az egyéb üzleti szolgáltatásoké 34 százalék), a szállítási szolgáltatások 23, a turizmus 13 százalékkal részesedett a teljes importforgalomból. (KSH)
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az Országos Atomenergia Hivatal jóváhagyta a paksi atomerőmű-beruházás során „az első beton öntéséhez szükséges előzetes biztonsági jelentést”, ami a projekt újabb fontos lépése – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.