2020 második negyedévében kerülnek forgalomba az új alapanyagú 100 forintos érmék. A jelenleg használt 100 forintosokkal továbbra is lehet majd fizetni.
Az MNB 2019. október 1-én új, korszerűbb alapanyagú 100 forintos érmét bocsátott ki. Az új 100 forintosok külső megjelenése és legfontosabb paraméterei (például átmérő, vastagság) változatlanok maradnak, az alapanyaguk acél helyett azonban réz-nikkel-cink ötvözet, mely a tapasztalatok szerint az automatákban stabilabb működést biztosít az acél alapanyagú érmékkel szemben. A módosítást követően a jelenleg használt 100 forintos érmék továbbra is forgalomban maradnak.
Az érme-elfogadó automaták felkészítése már az elmúlt év októberétől megkezdődött az új 100 forintosok kezelésére. Az MNB ismételten felhívja minden olyan érmeelfogadó automata üzemeltető figyelmét, hogy – akik eddig még nem tették ezt meg – a készítsék fel a berendezéseiket az új 100 forintos érmék elfogadására annak érdekében, hogy a lakosság számára ne okozzon problémát az automaták használata.
Az új alapanyagú 100 forintosok automatákban történő elfogadásához szükséges beállítások elvégzéséhez az üzemeltetők az MNB-től tesztérméket igényelhetnek egyszerű címletváltás keretében. A tesztérmék átvételének módjáról és az új alapanyagú 100 forintosokkal kapcsolatos további részletes információk az MNB honlapjának Bankjegy és érme oldalán találhatók. (MNB)
[A cikk címében eredetileg „tízforintos” szerepelt, ez egy – korrigált – hiba volt, természetesen nem az infláció mértékére céloztunk – a szerk.]
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.