Várszegi Endre: Minden szállodaipari tudásunk benne van a Hotelify fejlesztésben

Várszegi Endre: Minden szállodaipari tudásunk benne van a Hotelify fejlesztésben
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 10. 26., 14:21

Harminc éves korunkig nem csak nagyobb mennyiségű tudás tud beépülni a szakmai eszköztárunkba, hanem a környezet is nagyobb hatást gyakorol ránk – mondta az Üzletemnek Várszegi Endre, a Smart Hotel Solution Zrt. vezérigazgatója.

Várszegi Endre biztos benne, hogy a Hotelify sok szempontból úttörő megoldásokat visz a szálloda üzemeltetési és használati funkciók területére. Az elsődleges cél most a fejlesztés sikeressé tétele, ami üzleti szempontból kulcsfontosságú. Ha az is érdekli, hogy Endre kitől tanulta eddig a legtöbbet, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 439. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Jelenlegi fejlesztésünk, a Hotelify okosszálloda rendszer tekinthető a csúcsnak. Minden informatikai és szállodaipari tudásunk benne van ebben a fejlesztésben, aminek jövőbeli sikeressége nem lehet kérdéses.

Milyen távra tervez?

– Természetesen hosszú távra, majd ezeket a terveket igyekszem rendszerbe szervezni és rövid-, illetve középtávú tervekké kovácsolni. Ezekből a tervekből állnak össze később a teendő listák, mérföldkövekkel és függőségekkel. Rövid távon persze számos operatív teendő is megjelenik, amelyek kihívást jelentenek ugyan, de a középtávon megfogalmazott elképzelések eléréséhez elengedhetetlenek. Ha a közelebbi jövőbe tekintünk, akkor az elsődleges fókusz fejlesztésünk sikeressé tételén van, amelyet mind szakmai, mind üzleti szempontból kulcsfontosságúnak tartok.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Azt gondolom, hogy ha a Hotelify név egyet jelent majd a megbízható, innovatív okosszálloda víziójával, akkor szakmailag az a siker, aminek a bakancslistámon kell szerepelnie. Egy üzletileg is sikeres vállalkozás létrehozása és vezetése szintén az a gondolat, ami erre a listára kívánkozik.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Életem minden szakaszában voltak olyan emberek körülöttem, akikre valamilyen okból felnéztem, tudásukból sokat tudtam meríteni. Szoktam mondani, hogy amit az ember 30 éves koráig megtanul, az lesz az alapja mindennek, amit később elér. Eddig az életkorig nem csak nagyobb mennyiségű tudás tud beépülni a szakmai eszköztárba, hanem a környezet is nagyobb hatást gyakorol ránk. Első munkahelyi főnököm vezetési stílusa nyomot hagyott bennem, saját vezetési módszereim is az ebben az időszakban tanultakon alapulnak.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Jelenleg viszonylag kis csapattal dolgozom együtt. A legfontosabb motivációs tényező számukra talán az, ha látják munkájuk, fejlesztésük eredményét és sikerét.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Szívesen foglalkoznék régészettel vagy valamilyen pszichológiai tevékenységgel, de ezek természetesen megmaradnak az érdeklődési kör szintjén.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Jelenlegi partnereimmel igyekszem aktív kapcsolatot tartani. Fontosnak tartom a bizalom kiépítését és a nyílt kommunikációt, így tudunk hosszú távon is sikeresen együttműködni.

Mire sajnálja az idejét?

– Alapvetően kevés időt töltök olyan tevékenységekkel, amelyek értéke számomra valamilyen szempontból alacsony. Megvan a maga ideje a munkának, a tervezésnek és feltöltődésnek is.

Mivel lehet felbosszantani?

– Kevés dolog tud kihozni a sodromból, és ez sem gyakran fordul elő. Igyekszem türelmesen és nyugodtan kezelni azokat a helyzeteket, amelyek bosszúságot okozhatnak.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy olyan szociális tevékenységet végezzek, amellyel hátrányos helyzetű fiatalokon tudnék segíteni.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Könyvekre, utazásra, élményekre.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Elsőként a minőségi időt említeném, amit azokkal tudok eltölteni, akik számomra fontosak. Ezen kívül nagy rajongója vagyok a skandináv kultúrának, főként a modern szépirodalomnak. Napi szinten olvasok, számomra ez létszükséglet.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS