Varga Zsuzsanna: Képes vagyok folyamatosan megújulni

Varga Zsuzsanna: Képes vagyok folyamatosan megújulni
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 06. 21., 11:00

Abban hiszek, hogy akkor tudunk megfelelően alkotni, ha a motiváció belülről jön – mondta az Üzletemnek Varga Zsuzsanna, az Arconic-Köfém Mill Products Hungary Kft. ügyvezetője és HR vezetője.

Varga Zsuzsanna tervei között szerepel, hogy létrehoz egy alapítványt és hatékonyan működteti azt. Cégének, az Arconicnak kiemelten fontos az oktatás, a fiatal nemzedék támogatása, hiszen voltak olyan tinédzserek, akiknek másfél évig otthonról kellett tanulni a koronavírus járvány miatt. Ha arra is kíváncsi, hogy Zsuzsanna milyen önkéntes munkát végezne, olvassa el az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 299. interjúját!

Mit tart karrierje csúcsának?

– Nem a pozícióban hiszek, hanem abban, hogy tudok-e hatni a környezetemre és tudom-e azt formálni a megfelelő időben a megfelelő embereken keresztül úgy, hogy értéket teremtsünk. Képes vagyok folyamatosan megújulni, gyorsan felismerni a megfelelő vezetői eszközöket, amelyeket alkalmazva az adott helyzetben a kockázatok felmérésével, de nem elhúzva az időt tudok döntést hozni.

Milyen távra tervez?

– Minden korszakomban vannak új kihívásaim, amikor már nem leszek képes értéket teremteni, hiszem, hogy felismerem azt és képes leszek, ha nem is visszavonulni, de váltani az akkori lehetőségeim és képességeimnek megfelelően.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Szeretnék egy Alapítványt létrehozni, és hatékonyan működtetni azt.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Igyekszem minden helyzetben tanulni, akár a vezetőimtől, akár szakemberektől, de sokat tanultam a termelésben dolgozóktól is. A legtöbbet Édesapámtól, a kitartást, a megújulást, azt, hogy nincs lehetetlen csak máshogy kell hozzáállni, próbálni. Azt, hogy mindig tudni kell felállni és újrakezdeni, vagy folytatni, és ami nem sikerül, az nem szégyen, hanem egy olyan helyzet, amit esélyként kaptunk, hogy tanuljunk belőle.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Igyekszem a feladatokat annak megfelelően megosztani, ami kellően illeszkedik az egyéniségükhöz, szakmai tudásukhoz. Fontos, hogy élvezzék, amit csinálnak, és közben igyekszem olyan feladatokba is bevonni őket, ahol ki tudják próbálni magukat vagy olykor a komfortzónáikon kívül is kell lenniük. Abban hiszek, hogy akkor tudunk megfelelően alkotni, ha a motivációjuk belülről jön.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Ahol emberekkel lehet dolgozni, ott bármiben. Akkor lennék nehéz helyzetben, ha csak gépekkel kellene kapcsolatban lennem.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– A Vállalat érdekeinek megfelelően igyekszem feltérképezni, hol tudok a személyes kapcsolatépítési képességemmel segíteni, új lehetőségeket, új ismereteket találni. Nyitottnak és befogadónak tartom magam kiemelten az új üzleti kapcsolatok terén.

Mire sajnálja az idejét?

– Az értelmetlen, értéket nem teremtő dolgokra, de igyekszem megtalálni az értelmet és rejtőző lehetőségeket ezekben is.

Mivel lehet felbosszantani?

– A „Nem lehet” kifejezéssel, ha valaki akkor mond nemet, amikor még át sem gondolta azt. És a „lustasággal”, ha valaki a személyes kényelme miatt üzleti fejlődési lehetőségeket szalaszt el.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Alapértékem és mindennapjainak része az önkénteskedés, keresem a lehetőséget, hol van szükség segítségre, akár magán akár munkahelyi téren egyaránt. Leginkább az integrálás a kedvenc területem, hiszem, hogy ha többféle más kultúrával, élethelyzettel, megélésekkel, élményekkel, fájdalmakkal, tapasztalatokkal rendelkező emberek kerülnek valamilyen céllal egy csoportba, akkor valami olyan jön létre, ami értéket teremt.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Ami azt az érteket és érzést adja, amire éppen szükségünk van.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Az aktív sport, kulturális feltöltődés, ha lehet a Családommal együtt és az önkéntes tevékenykedés.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS