Tausz Ádám: Kerülöm a pesszimista emberek társaságát

Tausz Ádám: Kerülöm a pesszimista emberek társaságát
Szerdahelyi Csaba  |  2023. 08. 24., 13:12

Nyitottsággal, érdeklődéssel építem az üzleti kapcsolataimat. Számomra a kézfogás erősebb megállapodást jelent, mint az aláírt szerződés – mondta az Üzletemnek Tausz Ádám, a Budapest Contemporary Kortárs Képzőművészeti Vásár főszervezője.

Tausz Ádám közel 30 éves tapasztalattal rendelkezik klasszikus és kortárs művészeti vásárok szervezésében, nevéhez kötődik például a budapesti Art and Antique művészeti vásár is. 1994-ben Magyarországon még nem voltak aukciósházak, csupán egyetlen kortárs galéria működött, a piacon szinte csak régiségkereskedőkkel találkozhattunk. Ma a piac felét az aukciósházak uralják, 80 százalékban kortárs galériák vannak jelen és „eltűntek” a régiségkereskedők. Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 479. interjúja!

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A mai napig foglalkozom rossz állapotban lévő cégek átvételével és feljavításával, majd eladásával. 10 évvel ezelőtt a Szombathelyi Vasjármű a csőd szélére jutott. Minket bíztak meg a megmentéssel és 3-4 hónap alatt sikerült 4 milliárd forint német-osztrák megrendelést hozni (ezt személyesen én tárgyaltam végig), az adósságokat konszolidálni (3 bankkal), így megmentettük 250 ember munkahelyét. Munkánkat egyenként minden munkavállaló megköszönte.

Milyen távra tervez?

– Mivel szeretek dolgozni, és csak olyan dolgokat csinálok, ami tetszik, hosszú távra tervezek. Nem szeretnék nyugdíjas lenni.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Nincs bakancslistám, mert amit éppen szeretnék megtenni, és reális esély van rá, azt megvalósítom. Aminek nincs esélye, azzal pedig nem foglalkozom.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Édesapámtól, aki orvos. Én is jártam az SOTE-ra, de aztán üzemgazdász lett belőlem.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Egyenrangú félként kezelem Őket, és hagyom Őket dolgozni.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Az építészetben. Gyerekkoromban is sokat rajzoltam, nyertem rajzversenyeket, mindig érdekelt a műszaki rajzok világa.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Nyitottsággal, érdeklődéssel. Számomra a kézfogás sokkal erősebb megállapodást jelent, mint az aláírt szerződés.

Mire sajnálja az idejét?

– Minden felesleges és később egyáltalán nem használt dolgok vásárlására.

Mivel lehet felbosszantani?

– Azzal, ha valaki lassú felfogású és többször kell valamit elmondani neki. Kerülöm a pesszimista emberek társaságát.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Mindent, aminek van értelme. A tiszai műanyaghulladék-gyűjtéstől a szegény embereknek az ételosztásáig sok mindenben részt vettem már, és erre ösztönzök mindenkit. Nagyon hasznos testközelből megtapasztalni, hogy mit teszünk a természetünkkel, és milyen más világok is léteznek.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Sportfelszerelésekre – több sportban is versenyeztem szép eredményekkel, és a mai napig aktívan sportolok szinte minden nap. A vitorlázást, surfölést, golfozást, sí sportokat a mai napig aktívan űzöm.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A család! Három gyermekünket feleségemmel „nevelgetjük”, bár mostanság az idősebbek már minket nevelgetnek. Családi körben mindig nyugalmat érzek. De ha épp nincs nyugi, az is jó.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS