Renkó-Schneider Réka: Nonprofit szervezetekkel együttműködve nyújtanék álláskeresési tanácsadást rászoruló édesanyáknak

Renkó-Schneider Réka: Nonprofit szervezetekkel együttműködve nyújtanék álláskeresési tanácsadást rászoruló édesanyáknak
Szerdahelyi Csaba  |  2023. 10. 24., 11:22

Minél több kiegyensúlyozott édesanya van a munkaerőpiacon, annál több a kiegyensúlyozott gyermek és család is a világon – mondta Renkó-Schneider Réka karriertanácsadó, a „Mi lennél, ha?” vállalkozás elindítója.

Renkó-Schneider Réka „Mi lennél ha?” néven futó vállalkozásával kisgyermekes anyukák számára szolgál karriertanácsadással, amelyhez maga alakította ki a módszertant. Anyasága legelején megtanulta és mesterfokra fejlesztette a rugalmasság készségét, ami most rendkívül nagy segítség a vállalkozói munkájában is. Imád tanulni, ezért is örül, hogy a SEED Alapítvány VOSZ által támogatott „Nő a Táska!” programjának egyik nyertese lett. Következzen a 12 kérdés – 12 válasz sorozat 492. interjúja!

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Az összes olyan visszajelzést, e-mailt, telefonbeszélgetést, amelyekben a jelenlegi vagy volt ügyfeleim számolnak be arról, hogy sikerült elhelyezkedniük a vágyott pozícióba, vagy hogy elindították álmaik vállalkozását. Ilyenkor tudom, hogy nem csak egy édesanya hétköznapjai váltak színesebbé, izgalmasabbá, hanem az egész család életére fog pozitívan hatni a változás. Minél több kiegyensúlyozott édesanya van a munkaerőpiacon, annál több a kiegyensúlyozott gyermek és család is a világon. Ezért dolgozom nap mint nap. Emellett nagyon büszke vagyok rá, hogy egyike vagyok a SEED Alapítvány „Nő a Táska!” program nyerteseinek. A program során rengeteget tanultam a vállalkozásfejlesztésről, és egyéni támogatást is kaptam.

– Milyen távra tervez?

– Egy vállalkozó anya mindennapjainak jelszava a folytonos újratervezés. Van jó pár hosszútávú szakmai célom, rengeteg középtávú tervem, de a legfontosabb vezércsillagom, hogy a vállalkozási terveimet a családom igényeihez tudjam igazítani, és elég rugalmas tudjak lenni, ha bármi változik, ennek se a munkám, se a lányaim ne lássák kárát. Az anyaságom legelején megtanultam és mesterfokra fejlesztettem a rugalmasság készségét, ami most rendkívül nagy segítségem a vállalkozói létben is. Értsd ezt úgy, hogy például hiába terveztem be a délelőttöt úgy, hogy ma haladni fogok a közösségi média posztírással, ha reggel a lányom köhögve ébred, a B terv lép életbe: egész napos játék és ápolás. A posztok majd a kislányom alvási idejére maradnak.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A jelenlegi online egyéni tanácsadást megtartva szeretném bővíteni a termékpalettámat minél több csoportos pályaorientációs, álláskeresési eseménnyel. Már tartottam több online kiscsoportos eseményt. Rendkívüli tapasztalat, hogy hat-nyolc kisgyeremekes nő együtt milyen szinenergiára képes, a női támogatás, összefogás mennyire felemelő! Jó látni, hogy az őszinte megosztások, az ítéletektől mentes reakciók mennyire látványos eredményekhez vezetnek. A legnagyobb álmom egy 2-3 napos intenzív pályaorientációs esemény útkereső anyukáknak. Olyan szakembereket vonnék be ebbe a programsorozatba, akiknek várhatóan sikerülne picit kikapcsolniuk a mindig leterhelt édesanyákat, valamint támogatnák őket az önbizalmuk megerősödésében, a lelki egyensúlyuk megtalálásában.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szakmai példaképem dr. Török Réka, aki Magyarországon egyedülálló tudással rendelkezik a pályaorientáció témakörében. Szemléletmódja, szakmai tapasztalata és embersége miatt is felnézek rá. Aktív tagja vagyok egy karrier-tanácsadó közösségnek, amelynek ő a vezetője. Ez a közösség nagyon összetartó, inspiráló és nagy tudású csapat.

– Mivel motiválja a kollégáit?

– Mivel egyedül dolgozom, a klienseim azok, akiket –, ha szükség van rá – motiválok. Velük szemben az első számú szabályom a konzultációk során a 100 százalékos fókuszáltság, az értő figyelem és a teljes empátia. Fontos megadni az útkereső édesanyának a szilárd támaszt arra vonatkozóan, hogy őszintén tudok hinni benne és a képességeiben, valamint – ha ő most nem is látja – én tudom, hogy megtaláljuk a neki illő hivatást.

– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Gyerekkorom óta az a lány voltam, aki állandóan kipróbálta magát valami újban – a szüleim ebben támogattak is – legyen az zene, új hobbi, különóra, sport. Fiatal felnőttként ugyanígy álltam a munkaerőpiachoz, már egyetem alatt folyamatosan dolgoztam. Fejvadászként, HR-esként találtam meg az igazi örömöt és sikert a munkában. Karriertanácsadóként ezt minden nap megélem, így nem tudok olyan foglalkozást mondani, amelyikre váltanék. Tényleg szeretem ezt a szakmát.

– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Igyekszem a magányos vállalkozói létben tudatosan kapcsolatban maradni a külvilággal. Több vállalkozó társammal osztjuk meg rendszeresen a tapasztalatainkat, tagja vagyok online és offline működő női vállalkozói szakmai közösségeknek.

– Mire sajnálja az idejét?

– Az adminisztrációra. Szerencsére a férjem született innovátor, ha mesélek neki egy olyan munkafolyamatról, amihez nem kell a személyes jelenlétem, egyénre szabott tudásom, másnapra előáll egy megoldással, ami automatizálja a folyamatot. Mivel két kisgyermek anyukája vagyok, így nekem az idő a legnagyobb kincs. Ezek az innovációk teszik többek között lehetővé, hogy fejlődhessek, fejlődhessen a vállalkozásom, és mellette sok időm maradjon gyereket nevelni, legózni, mesekönyvet olvasni.

– Mivel lehet felbosszantani?

– A legtöbb dologban végtelenül türelmes vagyok, nehéz kihozni a sodromból. Két dolog azonban van, ami fel tud dühíteni: ha valaki nem tiszteli az időmet és ha a szeretteimmel igazságtalanság történik.

– Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Diákként és felnőttként is sokszor önkénteskedtem már. Több olyan ügy van, amiért szívesen kiállok. Tervezem, hogy nonprofit szervezetekkel együttműködve rászoruló édesanyáknak nyújtok álláskeresési tanácsadást.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Könyvekre és képzésekre. Aki ismer, az tudja, hogy mennyire kíváncsi vagyok, és mennyire szeretek tanulni. Szeretem a szépirodalmat is, de igazán a szakkönyvekért rajongok. Lányaimmal hetente-kéthetente járunk a város különböző könyvtáraiba, de évente még így is szép összeget költök könyvekre és a szakmaiságomat hitelesebbé tevő képzésekre. Mindig megfogadom, hogy e-book párti leszek, mert a könyvespolcunk nem bírja az iramot, de lassan be kell látnom, hogy ezen nem fogok változni.

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Régebben a nagy nyüzsgést és utazást emeltem volna ki, de manapság jobban szeretek egy harmonikus, veszekedés mentes napot a dackorszakos gyermekeimmel itthon, a természetben kirándulva, vagy egy randit a férjemmel. Ha pedig a családi vonaltól eltérünk, legmerészebb álmaimban kapok egy-két nap egyedüllétet, amit csak a könyveimmel tölthetek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS