Radeczky Zoltán: Azt is megtanultam, hogy mit és hogyan ne tegyek

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 05. 28., 10:15

Tervezéskor egy-két év a reális távlat, de ezen túl inkább több, hasonló értékű opció felállításával próbálkozom – mondja az Üzletemnek Radeczky Zoltán. Az AVON Magyarország ügyvezető igazgatója nem szégyell kérdezni, ha valami újjal találkozik.

Radeczky Zoltán az AVON Magyarország első magyar nemzetiségű ügyvezető igazgatója. Azt tapasztalja, hogy a magyar vásárlók is egyre tudatosabban döntenek, előnyben részesítik a természetes alapanyagokkal készült kozmetikumokat. A cég versenyelőnyének tartja a tanácsadóik személyes tapasztalatból fakadó pozitív ajánlásait. Egyik kedvenc területe az egészségmegőrzés, s talán gyermekkori álmáról sem mondott le. Hogy mi ez? Megtudja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 78. interjújából.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Karrierem eddigi csúcsának a hat évvel ezelőtti kinevezésemet tartom, amikor az AVON Magyarország első magyar nemzetiségű ügyvezető igazgatójává léptettek elő.

Milyen távra tervez?

– Egyre több változóval kell számolnunk, ezért hosszútávú terveket nagyon nehéz következetesen végrehajtani. 1-2 év még reális távlat, de ezen túl inkább több, hasonló értékű opció felállításával próbálkozom, amelyek közül reaktívan lehet választani az idő elteltével.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Gyermekkori álmom egy profi sportcsapat ügyvezetőjeként dolgozni.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Az elődömtől, akivel 4 éven keresztül dolgoztunk együtt. Tőle nemcsak azt tanultam meg, hogy mit és hogyan tegyek, hanem azt is, hogy mit és hogyan ne.

A szakmájában hol lát nagyobb fejlődési lehetőséget: Magyarországon vagy külföldön?

– Nem látok jelentős különbséget, szerintem Magyarországon is minden lehetőség adott ahhoz, hogy valaki fejlődjön és sikeres legyen, csak nyitottan kell eléjük állni.

Mibe fektetne? Gondolkodik új vállalkozáson?

– Nem vagyok egy vállalkozó típus, de az egészségmegőrzés területe, legyen szó akár táplálkozásról vagy azt segítő tevékenységről, azt vonzónak találom.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– Alapjában nagyon nyitott és kíváncsi személyiség vagyok, bármi érdekes, új területbe ütközöm, nem vagyok szégyenlős közvetlenül kérdezni.

Mire sajnálja az idejét?

– A felesleges körökre. Igen céltudatos vagyok, ezért leginkább azt vallom, hogy ha valaki tudja, mit akar, akkor ne köntörfalazzon, hanem egyenes úton haladjon afelé, amit szeretne és vágjon bele.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A saját pénzemet? Igazából semmire, amitől úgy érzem, hogy jobban telik egy órám, napom, hetem vagy éppen hónapom.

Mivel lehet felbosszantani?

– Az időpocsékolással. Az idő ugyanis az egyetlen soha meg nem újuló erőforrásom. Amiből ráadásul mindig kevesebb van, mint amennyit szeretnék.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Igazából bármilyen területen szívesen besegítek, ahol arra szükség van. Legjobban talán olyan helyen vállalnék önkéntes munkát, ahol a befektetett munka eredménye rögtön látható és érzékelhető. Az AVON-nal minden évben részt veszünk például a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet akcióin, legyen szó akár közös mézeskalácssütésről, vagy épp ruha-, vagy pénzadomány gyűjtéséről. Jó érzéssel tölt el, hogy munkánk valódi segítséget jelent és pontosan látom, hogy jó helyre kerülnek az adományok.

Mivel töltődik fel? Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Számomra talán a legértékesebb idő az, amit a kisfiammal tölthetek. Ilyenkor van, hogy egymásnak dőlve csak ülünk a földön, beszélgetünk és közben videójátékozunk. Ezek az együtt töltött pillanatok azok, amelyek teljesen kikapcsolnak és amiért igazán érdemes élni.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS