Pintér Antal: Hiszek a felhatalmazás és az elismerés erejében

2021. 06. 03., 09:15

Ami igazán izgat, az az alkotási fázis, amikor egy új vállalkozást indíthatok el, egy ötlet megvalósulását látom – mondta az Üzletemnek Pintér Antal, a Flinkit! alapítója.

Pintér Antal szívesen foglalkozna jövőkutatással, mert úgy gondolja, hogy nagyon izgalmas fordulópontok és elágazások előtt áll az emberiség. Természetesen a Flinkit! szintén izgalmas feladat: nem akármilyen siker, hogy a Microsoft és az Uber is felfedezte magának a szoftvert a játékos csapatépítésre. Ha arra is kíváncsi, hogy Antal kitől tanulta a legtöbbet, olvassa el az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 293. interjúját!

Mit tart karrierje csúcsának?

– Több izgalmas „csúcspont” volt már az életemben, akár a sportban, akár az üzleti életben. Ami igazán izgat, az az alkotási fázis, amikor egy új vállalkozást indíthatok el, egy ötlet megvalósulását látom. Szerencsém volt, hogy eddig több ilyenben is részem lehetett. Bízom benne, hogy legalább egy csúcs a Flinkit!-tel még előttünk van –, én legalább is látom magam előtt –, és az út még felfelé vezet.

Milyen távra tervez?

– Hosszú távra, de az utóbbi évek arra tanítottak, hogy a rövid távú terveket nagyon rugalmasan kezeljük.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Nincs ilyen.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Legelső főnökömtől, aki az első „igazi” munkahelyemen, egy akkor induló nagy multinál szinte fiaként kezelt, és nagyon megbízott bennem. Bár a vezetői stílusunk más, ma is nagyon tisztelem őt.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Hiszek a felhatalmazás és az elismerés erejében. Képessé kell tenni a munkatársakat az önálló feladatmegoldásra, és elismerni a sikereiket.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Ha újrakezdhetném, jövőkutatással foglalkoznék. Úgy gondolom, nagyon izgalmas fordulópontok és elágazások előtt állunk az emberiség jövője tekintetében.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Személyes kapcsolatok és ajánlások révén. Az elvárt és elvállalt feladatokon túl igyekszünk többet nyújtani, hogy a partner tökéletesen elégedett legyen.

Mire sajnálja az idejét?

– Ismétlődő és rutin feladatokra.

Mivel lehet felbosszantani?

– Nem teljesített elvárásokkal és határidőkkel. Ezt nem tudom elfogadni, noha azt tapasztalom, ma egyre gyakoribb, hogy a vállalásokat utólag „rugalmasan” kezeli az egyik fél.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Hátrányos helyzetű gyerekeknek segítünk, minden lehetséges módon.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Élményekre.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Magas hegyek vagy a Balaton látványa – és persze a mozgás, a sport.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS