Őri Mariann: Ne várjunk olyat másoktól, amit mi magunk nem teszünk meg!

2019. 11. 22., 10:15

Ha látják az elköteleződésem és a hitem, sokkal könnyebben mögém állnak és követnek – mondta az Üzletemnek Őri Mariann. Az Alcoa HR Business Partnere munkájában a hitelességet tartja a legfontosabbnak.

Őri Mariann egy-egy nehezebb nap után elgondolkodik azon, hogy milyen lenne mondjuk, virágkötőként dolgozni. Azt is elárulja, hogy a saját tehetetlensége tudja a legjobban felbosszantani. A nehéz napok és némi bosszankodás mellett természetesen sok minden mást is elmond magáról az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 126. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A jelenlegi pozíciómat. Az elmúlt három évben kialakítottam egy fenntartható, jól működő HR rendszert. Emellett vezetőtársaimmal olyan vállalati kultúrát hoztunk létre, amely példaértékű és hiteles.

Milyen távra tervez?

– Két kicsi gyerek mellett jelenleg inkább rövid távra a mindennapokban, de vannak hosszú távra is terveink. Nagyon fontos, hogy ezek a tervek viszonylag rugalmasan és gyorsan módosíthatóak legyenek.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Szeretnék egy coach képzést elvégezni idővel és még nem engedtem el teljesen a pszichológiát sem.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Egyik korábbi vezetőmtől, Demény Zitától. Egyrészt a szakma alapjait, a HR-es mentalitást, másrészt sokat segített az önismeretem fejlesztésében is. Nagyon meghatározó személy az életemben.

Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– HR-esként az egyik erős motivációs faktor a szakmai felkészültség és a részben ebből fakadó hitelesség és bizalom. Ha látják az elköteleződésem és a hitem, sokkal könnyebben mögém állnak és követnek. A másik nagyon fontos alkotó elem a példamutatás. Ne várjunk olyat másoktól, amit mi magunk nem teszünk meg!

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Alapvetően nagyon szeretem a munkám, de egy-egy nehezebb nap után néha elgondolkodom, milyen lenne virágkötőként vagy ékszerészként.

Milyen módszerekkel fejleszti üzleti kapcsolatait?

– A legfontosabbnak a hitelességet tartom és hogy tisztelettel bánjunk másokkal.

Mire sajnálja az idejét?

– Felesleges várakozásra, sorban állásra, adminisztratív ügyintézésre. Olyan dolgokra, amit lehetne egyszerűbben vagy hatékonyabban is elvégezni.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Család, kikapcsolódás.

Mivel lehet felbosszantani?

– A saját tehetetlenségem bosszant a leginkább az életben, amikor látom más elakadását, problémáját, de nem tudom helyette megoldani, hiába szeretnék segíteni.

Milyen területen vállalna önkéntes munkát?

– Az Alcoa kiemelt értékei közt szerepel a társadalmi felelősségvállalás. Sokszor megyünk önkénteskedni óvodába, iskolába, állatmenhelyre, anyaotthonba, szoktunk vért adni, túraútvonalat tisztítani, szemetet szedni.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Hintaágy, csoki és egy jó könyv. Zene, tánc. Masszázs. Gyerekek. Randi a férjemmel. Beszélgetés a barátokkal. Család. Borozgatás.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS