Ohens Katalin bravúrosan váltott egy élelmiszeripari innovációs cég vezetésére

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 12. 05., 09:30

Országokat, nyelveket, szakmai korlátokat könnyedén átugorva, csak a feladatra koncentrálok – mondta az Üzletemnek Ohens Katalin. A Plantcraft alapító társtulajdonosa segít a kollégáinak hinni abban, hogy bármi lehetséges.

Ohens Katalin tudatos döntés után villámgyorsan váltott: egy szoftver- és reklámcég helyett az élelmiszeripart választotta. Másodgenerációs húshelyettesítő termékeikkel az amerikai piacot célozták meg. Katalin azt mondja, mindenkitől lehet tanulni, a recepcióstól is és egy tőkeerős nagybefektetőtől is. Kemény munkával és többszörös túlteljesítéssel vívja ki mások elismerését. Biztos vagyok benne, hogy az olvasó elismerését is kivívja gondolataival az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 128. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A legnagyobb bravúrnak a zökkenőmentes karrier módosítást tartom – gyakorlatilag fél év leforgása alatt szoftver- es reklámcég helyett egy élelmiszeripari innovációs cég vezetésére váltottam. Ettől eltekintve, pályámra nem tekintek karrierként. Élvezem azt a szabadságot, amit az erős küldetéstudat ébreszt – országokat, nyelveket, szakmai korlátokat könnyedén átugorva, csak a feladatra koncentrálok.

Milyen távra tervez?

– 1, 3 és 10 éves szakmai céljaim is vannak, a Plantcraft hosszú távon része a terveimnek.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A Plantcraft sikeres tőzsdei bevezetése.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Minden nap, és mindenkitől tanulok. Nagy alázattal fogadom el a tanítást, gyakran a recepcióstól ugyanannyi érkezik, mint egy sokat tapasztalt nagybefektetőtől. Inspiráló figura számomra Malcolm Rands, az Új-Zélandi Ecostore cég alapítója, aki óriási sikerei ellenére soha nem veszítette el szem elől az eredeti célját, és a mai napig nyitott, kíváncsi és aktív szereplője a helyi zöld közösségnek.

Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Csapattagként kezelek mindenkit, bevonom a kollégákat a közös gondolkodásba, elismerem munkájukat és éreztetem velük, hogy fontos részei a cégnek. Szeretem azt gondolni, hogy a munkámmal és a pozitív hozzáállásommal példaként járok elöl, és segítek nekik hinni abban, hogy bármi lehetséges.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Szívesen foglalkoznék zenével, vokál énekesként tagja vagyok egy urban country zenekarnak, amit nagyon élvezek, de csak nagyon amatőr szinten űzöm. Ennél sokkal több képzésre es gyakorlásra lenne szükségem, szívesen elmerülnék a harmóniákban és fejleszteném az énekhangom is.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Nem vagyok tudatos hálózatépítő – ezen egyébként dolgoznom kell! Általában kemény munkával és többszörös túlteljesítéssel vívom ki mások elismerését. Sokszor hagyatkozom a megérzéseimre, főleg stratégiai partnerek és tanácsadók kiválasztásakor.

Mire sajnálja az idejét?

– Közlekedésre! Igyekszem úgy alakítani az életterem és az időbeosztásom, hogy ne kelljen órákat töltenem autóban ülve.

Mivel lehet felbosszantani?

– Az ostobaság és a tehetetlenség külön-külön is frusztrálnak, de együtt végképp kihoznak a sodromból. Főképp az bosszant, amikor értelmes emberek gondolkodás nélkül ismételgetik, amit cégek, reklámok vagy akár a hagyományok diktálnak: kiengedik a döntés jogát saját kezeik közül. 

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Amióta az eszemet tudom, dolgozom önkéntesként. Fiatalabb koromban főleg embereknek segítettem, dolgoztam emberi jogvédő és betegsegítő szervezeteknek. Az utóbbi időben inkább az élő környezetre fókuszálok, állat- és környezetvédő szervezeteknek segítek.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A repülőjegyeim karbon kibocsátásának tényleges ellensúlyozására. A jegyek ára általában csak kvóták és sémák által történő kompenzálást tartalmaz. Repülés után vagy saját magam ültetek, ha van erre lehetőség, vagy tényleges erdő-rehabilitáló szervezeteknél offszetelek (mint például az ekos.org.nz).

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Talán közhelyesen hangzik, de a meditálás, illetve nagy séták a kutyámmal, Roxyval az új-zélandi vadonban.

(A fotón Ohens Katalin a másik alapító társtulajdonossal, Hetényi Csabával.)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS