Németh Márk: Élvezem a versenyt és a kihívásokat

Szerdahelyi Csaba  |  2020. 07. 15., 10:00

Olyan sportmarketing szolgáltatást nyújtunk, ami korábban nem létezett, nem csak Magyarországon vagyunk teljesen egyediek, hanem az európai piacon is – mondta az Üzletemnek Németh Márk, a Seyu Solutions Kft. értékesítési vezetője.

Németh Márk hat éves korától tíz éven át kosárlabdázott, aztán egészségügyi okokból abba kellett hagynia a versenyzést. A sport szeretete azonban megmaradt, hobbi szinten sok labdajátékban kipróbálta magát a röplabdától, kézilabdán és kispályás labdarúgáson keresztül az amerikai fociig. Munkája során szoros kapcsolatot alakított ki klubokkal, válogatottakkal és a szurkolókkal. Terveiről is olvashatnak most az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 191. interjújában.

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Minden egyes napot a karrierem új csúcsának élek meg, mivel olyan sportmarketing szolgáltatást nyújtunk, ami korábban nem létezett, tehát teljesen egyediek és úttörők vagyunk nem csak Magyarországon hanem az európai piacon is. Indulásunk óta már több mint 70 ezer sportrajongó embernek okoztunk örömteli, felejthetetlen élményeket. Ez a teljesítmény nekünk és a piacnak is olyan elismerő visszajelzés, ami arra ösztönöz minket, engem is, hogy nemzetközi célokat valósítsunk meg, ez pedig a tökéletes kihívás számomra.

– Milyen távra tervez?

- Mindig hosszú távú célokat tűzök ki magam elé, amelyeket lebontok közép és rövid távra is, így pontosan tudom, hogy akár egy adott napon elvégzett munkával mekkora lépést teszek előre a nagyobb célok teljesítéséhez. A folyamatosan felmerülő új piaci lehetőségek és az iparági sajátosságok figyelembe vételével, rugalmasan kell kezelni ezeket a célokat és alkalmazkodni a változó körülményekhez valamint időközönként felülvizsgálni azokat.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Úgy gondolom, ha olyan partnerkapcsolatokat tudok kialakítani, amelyeknek köszönhetően találmányunk, szolgáltatásunk eljut a legnagyobb európai klubok, sportágak, illetve tengerentúli ligák, világesemények porondjára, azzal több, mint elégedett leszek.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Vállalkozási területen Jeff Bezos és Elon Musk, személyes fejlődés szempontjából Simon Sinek és Jordan B. Peterson, alapvető emberi értékek tekintetében pedig édesanyám tanácsai formálták a gondolataim leginkább.

– Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Mivel a sport szellemisége erőteljesen bennünk van, ezért élvezzük a versenyt és a kihívásokat, így az, hogy az ország egyik legígéretesebb start-upjaként, minél magasabb szintű nemzetközi sikereket érjünk el, jelentősen motivál bennünket. Az iroda falain túlmutatóan pedig rengeteg sportos és játékos csapatépítő aktivitást szervezünk.

– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Mindig is fontos volt számomra, hogy a magam ura lehessek és meglegyen az alkotói szabadságom ötleteim megvalósítására, így a filmrendezést szívesen kipróbálnám.

– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– A szakértelem és profizmus folyamatos fejlesztése nagy hangsúlyt kap nálam, így rengeteg olyan szakmai szemináriumon, webináron és rendezvényen járok, ahol hasonló innovatív gondolkodású emberekkel találkozom. Ezekben a szakmai közösségekben való aktív részvételemnek köszönhetően, már gyakran keresnek meg különböző egyesületektől, szervezetektől, cégektől.

– Mire sajnálja az idejét?

– Arra, hogy olyan, negatív emberekkel töltsem, akik mindenben csak a problémát látják és soha nem keresik a megoldásokat.

– Mivel lehet felbosszantani?

– Szűklátókörűséggel, értetlenséggel, nagyképűséggel és a nyitott szemléletmód hiányával.

– Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Szociológiai végzettségem révén érzékenyen érintenek a társadalmi problémák, így például a hátrányos helyzetű gyermekek segítése is fontos számomra, ez az a terület, ahol a kedvesem is dolgozik. 

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Szakmailag az edukációra és fejlődésre, emberileg a szeretteimre.

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

A víz. Nem számít, hogy a Balaton, egy tenger vagy óceán, bármilyen vízről legyen szó, abban a környezetben teljesen el tudom engedni magam.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS