Nagy Péter: Maradj hiteles és következetes!

Szerdahelyi Csaba  |  2021. 04. 28., 10:00

Az ügyfélnek azt kell éreznie, hogy szinte az ő csapatának a tagjai vagyunk, az ő érdekrendszerét működtetjük – mondta az Üzletemnek Nagy Péter, a Flanker értékesítési igazgatója.

Nagy Péter már kipróbálta magát coachként, mint mondja: ez egészen jól működik. Ahogy a Flankernél is jól mennek a dolgok. A Flanker a 3M hivatalos magyarországi forgalmazója. Nyomdaipari, ipari ragasztástechnikai- és felületvédelmi termékeik mellett a csiszolástechnika, munkavédelem, valamint medical területeken működő cégek számára forgalmaznak. Van bőven tapasztalat, így Péter szívesen tartana előadásokat kezdő fiatal vállalkozóknak. És hogy mit írt még fel a szakmai bakancslistájára? Azt is megtudja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 277. interjújából.

Mit tart karrierje csúcsának?

– Sikerült egy remekül felépített üzleti modellel működő céget a tulajdonosváltást követően tovább fejleszteni, az alapító örökségét beépíteni egy nemzetközi struktúrába. Új jövőkép alakult ki körülöttünk, csatlakozásunkkal az egész cégcsoport értéke exponenciálisan megnőtt. Ez a karrierem csúcsa, bár nagyon remélem, itt nem állunk meg és újabb sikerek érkeznek majd.

Milyen távra tervez?

– Nagyon fontosnak tartom, hogy legyen hosszú távú elképzelés egy cég jövőjének tervezésekor – ugyanakkor két évnél hosszabb periódusokban nem szabad gondolkodni, mindig figyelembe kell venni a megújuló piaci környezetet és dinamikusan reagálni a változásokra. Emellett, ha a kollégák szerepét és jelentőségét vizsgáljuk, kizárólag hosszú távú terveknek van helyük.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Szeretnék majd 70 évesen nyugdíjba menni, a Flanker-Prades Csoport közép-európai regionális igazgatói székéből, egy 25 éves jubileumi céges vacsorát követően.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– 30-as éveim elejéig a sikereimből és a bukásaimból tanultam a legtöbbet. Aztán rájöttem, érdemes inkább felemelni a fejemet és körülnézni, hogyan működtetik a világot mások. Sokat tanultam ugyanakkor a cégünk előző tulajdonosától. Ő volt az, aki nálam 10 évvel idősebb lévén, hasonló habitással megáldva a tapasztalatait megosztotta velem.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Szerencsésnek tartom magam, soha nem kellett külön motivációs tréninget szerveznem, egyetlen csapatomnak sem. Már az együttműködésünk kezdetekor, a kiválasztáskor olyan kollégákkal hozott össze a sors, akiknél a motiváció nem volt kérdés. Többek között ezért kezdtünk együtt dolgozni. Az egyik legfontosabb feladata a vezetőnek ugyanakkor az, hogy a motiváltság szintjét fenntartsa. Ehhez kell megtalálni az eszközöket. Nézzünk egy példát! Egy értékesítési csapatnál fontos az anyagiak megfelelő motivációs rendszerének kialakítása, de sokszor nem ez számít a leginkább. Maga a csapat is képes motiválni, ha jó érzés bemenni a munkahelyre, ha fontos számunkra a csapathoz tartozás. Építs megfelelő emberekből csapatot, alakítsd ki a működéshez szükséges alap feltételrendszert, légy aktív tagja a csapatnak, tudniuk kell, hogy képes vagy kiállni értük és ezt szükség esetén bármi áron meg is teszed. Maradj hiteles és következetes!

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Nagyjából 10 évvel ezelőtt, „szabadidőmben” elkezdtem foglalkozni szervezeti, csapat- és egyéni fejlesztésekkel. Összeállt egy kisebb csapat azzal a céllal, hogy a tréning piacon levő nagyon színes és sajnos sokszor eredménytelen programok helyett valós fejlesztési megoldásokat mutassunk a cégeknek. Tehát már kipróbáltam magam trénerként és coachként. Egész jól működik.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– A partneri viszony kiépítése és az együttműködés a legfontosabb. Az ügyfélnek azt kell éreznie, hogy szinte az ő csapatának a tagjai vagyunk, az ő érdekrendszerét működtetjük. Ez a legnehezebb a folyamatban, úgy kell felépíteni a kapcsolatot, hogy a saját terveink és céljaink megvalósuljanak közben.

Mire sajnálja az idejét?

– Az élet nem véletlenül hoz elénk különböző kihívásokat, feladatokat. Semmire nem sajnálom az időt, aminek értelme van, de türelmetlenné válok, ha céltalan, emberi gyarlóság vagy butaság által motivált ügy kerül a közelembe.

Mivel lehet felbosszantani?

– Értelmetlen vitákkal, ostobasággal vagy sunyisággal, rosszindulattal. Ezekre ugrom.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Szívesen tartanék előadást kezdő fiatal vállalkozóknak, felkészíteni őket a világ kihívásaira.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A csapatomra, a cégünk megfelelő működtetésére, a családomra és arra, hogy időről időre ki tudjak kapcsolni.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Pár éve elkezdtem motorozni. Fiatalkorom robogós élményei miatt döntöttem így, és úgy néz ki, működik. A szabad levegőn, felnyitott sisakkal elmotorozni a Bakonyba vagy Balatonra, elképesztő élmény.
A másik hobbim a vitorlázás lett. Igyekszem minél több időt a vízen tölteni, talán ez kapcsol ki a legjobban.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS