A bakancslistámon a saját szakmai továbbképzésem is szerepel – mondta az Üzletemnek Muraközy Andrea, a ProgMatic Academy társalapító ügyvezetője.
Muraközy Andreát mindig érdekelte a webfejlesztés, aztán amikor megszületett az első fia, beiratkozott egy tanfolyamra – elkezdte az elmélyedést a szakmában. Andrea nem osztja azt a véleményt, hogy a programozás alapvetően férfi szakma, bár tudja, a számok mást mutatnak. A tanfolyam elvégzése után nem okozott gondot az elhelyezkedés, s ma már egyik cégvezetőként már ő ad munkát másoknak. Nekünk pedig néhány klassz gondolatot továbbít az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 149. interjújában.
– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?
– Azt, hogy társaimmal megalapítottuk a Progmatic Academy-t, ahol célunk azokon a szakmaváltókon segíteni és lehetőséget adni a váltásra, akik nem tudnak vagy nem szándékoznak a szakmájukban a jövőben tevékenykedni.
– Milyen távra tervez?
– Mindenképpen hosszútávra tervezünk. Ehhez folyamatosan a piaci szereplőkkel egyeztetve, az új technológiákat figyelve és tanmenetünkbe beépítve reagálunk. Így tudjuk azt a piacképes tudást nyújtani, amivel tanulóink sikerrel megállják a helyüket ezen a területen.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– A Progmatic Academy fejlődése és kiszélesítése az elsődleges célom. Ahhoz, hogy ez még jobban működjön, a személyes bakancslistámon a saját szakmai továbbképzés is szerepel.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– Szakmailag legtöbbet üzlettársamtól és a Progmatic vezető oktatójától, Papp Gergőtől tanultam. Ő vezetett be még 2013-ban az informatika világába, tőle tanultam meg a Frontend oldali fejlesztés alapjait, ami aztán az Academy alapításához is vezetett.
– Mivel motiválja a kollégáit, társait?
– Cégünk családias hangulatú. Minden munkatársam véleményét folyamatosan kikérem és mindent megbeszélünk. A végső döntéseket én hozom ugyan meg, de mindenkinek van beleszólása az üzletmenetbe, amivel munkatársaim is úgy érzik, hogy valaminek a részesei.
– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?
– A programozó szakmában feltétlenül kipróbálnám magam.
– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?
– Szerencsére már most stabil és hosszútávú üzleti partneri kapcsolatrendszerrel rendelkezünk. Ennek bővítését elsősorban személyes kapcsolatépítéssel érjük el.
– Mire sajnálja az idejét?
– Nem sajnálom az időmet azokra, amikkel foglalkozom. Prioritást állítok fel, ez nagyon fontos, és ehhez tartom magam.
– Mivel lehet felbosszantani?
– Nehezen lehet felbosszantani, de ha valaki nem szavahihető, vagy szándékosan ártó jellem, az azért fel tud engem is bosszantani.
– Milyen önkéntes munkát vállalna?
– Nagyon szeretem az állatokat, főleg a kutyákat, úgyhogy biztosan menhelyen vállalnék önkéntes munkát.
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– Fejlesztésre, tanulásra.
– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– Gyerekek, kutyák, séta, nyaralás, síelés, snowboardozás.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.