Muraközy Andrea: A cégünknél mindenkinek van beleszólása az üzletmenetbe

Szerdahelyi Csaba  |  2020. 02. 26., 10:00

A bakancslistámon a saját szakmai továbbképzésem is szerepel – mondta az Üzletemnek Muraközy Andrea, a ProgMatic Academy társalapító ügyvezetője.

Muraközy Andreát mindig érdekelte a webfejlesztés, aztán amikor megszületett az első fia, beiratkozott egy tanfolyamra – elkezdte az elmélyedést a szakmában. Andrea nem osztja azt a véleményt, hogy a programozás alapvetően férfi szakma, bár tudja, a számok mást mutatnak. A tanfolyam elvégzése után nem okozott gondot az elhelyezkedés, s ma már egyik cégvezetőként már ő ad munkát másoknak. Nekünk pedig néhány klassz gondolatot továbbít az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 149. interjújában.

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Azt, hogy társaimmal megalapítottuk a Progmatic Academy-t, ahol célunk azokon a szakmaváltókon segíteni és lehetőséget adni a váltásra, akik nem tudnak vagy nem szándékoznak a szakmájukban a jövőben tevékenykedni.

– Milyen távra tervez?

– Mindenképpen hosszútávra tervezünk. Ehhez folyamatosan a piaci szereplőkkel egyeztetve, az új technológiákat figyelve és tanmenetünkbe beépítve reagálunk. Így tudjuk azt a piacképes tudást nyújtani, amivel tanulóink sikerrel megállják a helyüket ezen a területen.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A Progmatic Academy fejlődése és kiszélesítése az elsődleges célom. Ahhoz, hogy ez még jobban működjön, a személyes bakancslistámon a saját szakmai továbbképzés is szerepel.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szakmailag legtöbbet üzlettársamtól és a Progmatic vezető oktatójától, Papp Gergőtől tanultam. Ő vezetett be még 2013-ban az informatika világába, tőle tanultam meg a Frontend oldali fejlesztés alapjait, ami aztán az Academy alapításához is vezetett.

– Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Cégünk családias hangulatú. Minden munkatársam véleményét folyamatosan kikérem és mindent megbeszélünk. A végső döntéseket én hozom ugyan meg, de mindenkinek van beleszólása az üzletmenetbe, amivel munkatársaim is úgy érzik, hogy valaminek a részesei.

– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– A programozó szakmában feltétlenül kipróbálnám magam.

– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Szerencsére már most stabil és hosszútávú üzleti partneri kapcsolatrendszerrel rendelkezünk. Ennek bővítését elsősorban személyes kapcsolatépítéssel érjük el.

– Mire sajnálja az idejét?

– Nem sajnálom az időmet azokra, amikkel foglalkozom. Prioritást állítok fel, ez nagyon fontos, és ehhez tartom magam.

– Mivel lehet felbosszantani?

– Nehezen lehet felbosszantani, de ha valaki nem szavahihető, vagy szándékosan ártó jellem, az azért fel tud engem is bosszantani.

– Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Nagyon szeretem az állatokat, főleg a kutyákat, úgyhogy biztosan menhelyen vállalnék önkéntes munkát.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Fejlesztésre, tanulásra.

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Gyerekek, kutyák, séta, nyaralás, síelés, snowboardozás.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 06., 15:06
Az előző hónaphoz képest a 95-ös benzin átlagára 7 forinttal, 605 forintra, a gázolajé 10 forinttal, 611 forintra csökkent augusztusban a statisztikai hivatal jelentése szerint; a benzin átlagára 7 forinttal a szomszédos országok átlagára alatt maradt, a gázolajé megegyezett a szomszédos országokéval.
2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS