Lukács Beáta: Jó érzés, hogy a saját cégem sikeréért küzdök

Szerdahelyi Csaba  |  2019. 12. 13., 10:15

Bármi pénzt megadnék azért, ha tudnék kódolni – mondta az Üzletemnek Lukács Beáta. A SimpleJob társalapító-ügyvezetője a pozitív piaci visszajelzésekkel is motiválja kollégáit.

Lukács Beátát kimondottan bosszantja, ha valaki azt akarja eladni magáról, hogy jó szolgáltató, de aztán kiderül, ennek fele sem igaz. Azt hiszem, vagyunk ezzel még így néhányan, csak mi nem biztos, hogy a véleményünknek hangot is adunk. Beáta szívesen kipróbálná magát a nemzetek konyháiról beszámoló vlogerként, de erre nyilván nincs ideje, hiszen saját vállalkozása, a SimpleJob ezer feladatot ad. És hogy még mi mindent, azt elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 134. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Egyértelműen a SimpleJob-ot, a saját projektemet. Mondom ezt azért, mert egész eddigi pályafutásom során nagyvállalati környezetben nagyon sok energiámat fektettem a karrierembe. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de mégis jobb érzés, hogy a saját cégem sikeréért küzdök ennyit.

Milyen távra tervez?

– 4-7 évre. Aki mozgott startup világban, annak egyértelmű lesz ez a válasz.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Vlogger szívesen lennék, aki utazásokról és nemzetek konyháiról számol be.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A férjemtől, aki végtelen türelemmel kezeli a heves természetemet. Mindenre van egy tökéletes megoldási javaslata.

Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– A sikerrel, a pozitív piaci visszajelzésekkel. Erre épül a stabil jövőkép, a karrierút. Ezzel motiválok.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Fejlesztőként. Jelenleg is bármi pénzt megadnék azért, ha tudnék kódolni.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Egyrészt ajánlásokon, kapcsolatokon keresztül. Másrészt networking eseményeken, rendezvényeken kiválóan lehet kapcsolatokat építeni.

Mire sajnálja az idejét?

– Ez egyértelmű, a végeláthatatlan adminisztrációra.

Mivel lehet felbosszantani?

– A hozzá nem értéssel. A leginkább azzal lehet felbosszantani, ha valaki eladja, hogy valamihez nagyon ért, és jó szolgáltató, de aztán kiderül, hogy ennek fele sem igaz. A szolgáltatások színvonalával nagy a baj, szerintem.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Gyermekétkeztetés, Bátor-tábor.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Utazásra és élményekre, családdal töltött időre. Tárgyakkal ellentétben ezekre nem sajnálom.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Szintén a fent említettek. Életemet abban a szemléletben élem, hogy az együtt megélt élmények tartanak össze családokat, barátokat. Nálam például a Karácsony is csak élmények ajándékozásáról szól.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS