Lopes-Szabó Zsuzsanna: Messziről megérzem, hogy ki a jó ember

Lopes-Szabó Zsuzsanna: Messziről megérzem, hogy ki a jó ember
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 09. 23., 10:00

Ameddig biztosítani tudom a munkát a kollégáknak, a minőségi termékeket az embereknek, addig folytatni szeretném, amit apámtól örököltem – mondta az Üzletemnek Lopes-Szabó Zsuzsanna, a Györgytea ügyvezető igazgatója.

Lopes-Szabó Zsuzsanna állítja, hogy szerencsés helyzetben van: a „jó időben lenni jó helyen” náluk tényleg fontos tényező volt. Akkor kezdtek ugyanis gyógynövényekkel foglalkozni, amikor világjelenség lett a természet felé fordulás. Mint mondja: „Magyarország még csak ízlelgette a rendszerváltás utáni friss levegőt, amikor más országokban már virágzott a hagyományos gyógyítás. Ebbe az áramlatba csöppent bele egy kék szemű, nyílt tekintetű idős ember, édesapám, Szabó Gyuri bácsi, a füvesember, aki olyan mély meggyőződéssel hirdette a gyógynövények hasznát, hogy nem lehetett nem odafigyelni rá”. Ebből nőtt ki az a vállalkozás, amit a mai napig építget Zsuzsanna, és amely 2020-ban elnyerhette társadalmi felelősségvállalás kategóriában a K&H családi vállalatok kiválósági díjat is. Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 321. interjúja!

Mit tart karrierje csúcsának?

– Most tartok a csúcs felé, már csak karnyújtásnyira van. Ha megnyitjuk az új üzemünket, akkor tényleg úgy fogom érezni, hogy egy régi álmom valósult meg.

Milyen távra tervez?

– Hosszúra. Nem tudom megmondani, ez hány év, de ameddig biztosítani tudom a munkát a kollégáknak, a minőségi termékeket az embereknek, addig folytatni szeretném, amit apámtól örököltem.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Szívesen elmennék Afrikába gyógynövényekről tanulni. Marokkóban láttam, hogy a berberek (akiknek az írása félelmetes hasonlóságot mutat a magyar rovásírással) vadon gyűjtött mentája micsoda illatorgiát hozott a piacra. Megnézném, hol szedik.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A gyógynövényekről nyilván apámtól. Üzletileg attól a volt cégvezető kolléganőmtől, akinek a mai napig hálás vagyok, amiért értő kézzel nyúlt a vállalkozáshoz. Sokat tett értünk és én rengeteget tanultam tőle.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Leginkább tőlük kellene megkérdezni, hogy mitől érzik magukat motiválva. Én azt gondolom, hogy az odafigyeléssel, a törődéssel, azzal, hogy tisztelettel bánok velük és figyelemmel kísérem a munkájukat, amiről igyekszem korrekt visszajelzést is adni.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Nem is tudom. Amihez értek, abban kipróbáltam magam, amihez nem, abban is. Talán kertész lennék. Bíbelődnék a növényekkel, beszélgetnék velük, virágba borulnának a kedvemért.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Ad hoc alapon. Nem keresem különösképp a kapcsolatokat, de ha jönnek maguktól, szívesen veszem. Örülök neki, hogy szét tudom választani az ocsút a búzától, messziről megérzem, kit vezet a puszta érdek, és ki a jó ember. Nagyon érdekes játék ez, szokott szórakoztatni.

Mire sajnálja az idejét?

– Értetlenségre. Magyarázkodásra. Szörnyen idegesít, ha valakinek háromszor el kell mondani ugyanazt.

Mivel lehet felbosszantani?

– Arroganciával, nagyképűséggel, képmutatással.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Nevelő lennék egy árvaházban. Emellett a vállalkozásban is nagy figyelmet fordítunk arra, hogy a tevékenységünk az egész társadalom számára hasznos legyen, ezért nyerhettük el tavaly a K&H családi vállalatok kiválósági díját is társadalmi felelősségvállalás kategóriában.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A magam kényelmére. A pénz szolga: azért van, hogy a kényelmünket megvehessük rajta. Nem vágyom luxusautókra és brillgyűrűkre, de nem sajnálom a pénzt taxira vagy drágább vonatjegyre.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Egy jó könyv. Gyerekkorom óta szeretek olvasni, ha belemélyedek egy jó könyvbe, meg se hallom, ha beszélnek hozzám.

(Fotók: Györgytea)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS