Lendvai Mónika: A jó kérdés gondolkodásra ösztönöz

Lendvai Mónika: A jó kérdés gondolkodásra ösztönöz
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 04. 06., 13:57

Abban hiszek, hogy kis lépésekkel lehet nagy változásokat elérni, ezért alapvetően a jelenre koncentrálok, abból próbálom kihozni a maximumot – mondta az Üzletemnek Lendvai Mónika, az OTP SZÉP kártya üzletágvezetője.

Lendvai Mónika úgy látja, hogy munkájának legfontosabb célja és egyben eredménye az, hogy kollégáival együtt más munkavállalók jóllétéhez járuljon hozzá. Ez számukra a legerősebb motiváció. Szívesen kipróbálná magát divattervezőként, a farmer konkurenciáját talán már meg is álmodta. Ha érdekli, hogy Mónika miként építi üzleti kapcsolatait, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 394. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Mindig az éppen aktuális pozíciómat tartom annak, mert minden munkakörben megtalálom azt az értelmet, tartalmat és célt, amiért érdemes csinálni.

Milyen távra tervez?

– Manapság olyan gyorsan változik a világ, hogy a rövid és középtávú terveknek látom értelmét mind a munkában, mind a magánéletben. Abban hiszek, hogy kis lépésekkel lehet nagy változásokat elérni, ezért alapvetően a jelenre koncentrálok, abból próbálom kihozni a maximumot, ami a jövőre nézve megmutatja majd az irányt is, hogy merre és hogyan tovább. Vezetőként is ilyen célokat tűzök ki a magam és a csapatom számára.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Nincs konkrét bakancslistám, de vezetőként arra törekszem, hogy minden helyzetben és projektben megtaláljam és feltegyem kollégáimnak, és persze magamnak is azokat a jó, inspiráló és kreativitásra ösztönző kérdéseket, amelyek elősegítik mind a kollégák, mind az adott szakterület, nem utolsósorban saját szakmai fejlődésemet is.  De mindig érdeklődéssel, szakmai kíváncsisággal figyelem a folyamatosan változó IT-s, digitális világot is, ezért a jövőben izgalmas lenne még több, ehhez köthető feladattal, kihívással szembenézni.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Nem tudnék egy valakit kiemelni, hiszen szakmailag és emberileg is igyekszem mindenkitől meg- és eltanulni azt, ami számomra érdekes, fontos lehet, amit tovább tudok magammal vinni tanulságként vagy épp egyfajta tanulópénzként.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Az OTP SZÉP kártya üzletágvezetőjeként mindennapi munkám legfontosabb célja, egyben eredménye is, hogy kollégáimmal együtt más munkavállalók jóllétéhez járulhatok hozzá. Ez számunkra a legerősebb motiváció. Emellett vezetőként úgy vélem, hogy ha kérdezünk és a jó kérdéseket tesszük fel a megfelelő időben és helyen – projekt és feladat esetében is –, akkor az nemcsak gondolkodásra ösztönöz, hanem akár új ötletek és irányok felé is elmozdíthat.

–  Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Ha választani lehetne, a divattervezésben szívesen próbára tenném a tehetségem. Legszívesebben hétköznapi nőknek terveznék ruhákat, amelyek egyszerre kényelmesek, mégis nőiesek. Például egy olyan ruhát szívesen megálmodnék és megterveznék, ami a farmer versenytársa lehetne. A farmer és a klasszikus fekete kisestélyi hétköznapi változata lenne.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Mindig arra törekszem, hogy win-win helyzetet teremtsek, hiszen a közös cél és siker a leggyümölcsözőbb, egyszersmind a legmotiválóbb is szerintem egy szakmai kapcsolat kiépítésében és fenntartásában.

Mire sajnálja az idejét?

–  Azokra a vitákra, amelyek nem előre visznek, nem elősegítik egy probléma megoldását, hanem csak hátráltatnak.

Mivel lehet felbosszantani?

– Ha valaki nem vállalja a felelősséget az általa elkövetett vagy okozott hibáért, és ha nem tanul belőle.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Idős és fogyatékkal élő emberek mellett szeretnék a jövőben önkénteskedni, hiszen a mai világban különösen fontos az egymásra figyelés és az empátia.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Bármilyen programra, kikapcsolódásra, amit a családommal vagy a barátokkal közösen csinálunk.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Ha a kedvenc zenéimet hallgatom, vagy mikor kedvelt bandáim, előadóim koncertjére megyek. De ugyanígy ki tud kapcsolni, ha társasjátékot játszom, vagy egy wellness napon a szaunában engedem el a stresszt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS