Küzmös László: Nyitottan állok mindenkihez

Küzmös László: Nyitottan állok mindenkihez
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 10. 01., 13:00

Hamar rájöttem, hogy úgy tudok igazán fejlődni, ha az adott szakterületen a nálam sokkal okosabb emberekkel veszem körül magam és velük együtt építem a jövőt – mondta az Üzletemnek Küzmös László, a GWT tulajdonosa.

Küzmös László egy szabolcsi kisfaluból származik. Mint mondja: kezdetben mindent egyedül, a nulláról épített fel. Aztán rájött, hogy váltania kell. Cégét, a munkaerő-kölcsönzéssel és -közvetítéssel foglalkozó Get Work Trendet (GWT) szeretné majd a tőzsdére vinni. Ha érdekli, hogy László milyen szakmában próbálni ki magát, a választ megtalálja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 328. interjújában.

Mit tart karrierje csúcsának?

– Sikerült egy olyan üzleti vállalkozást létrehoznom, ami több ezer embernek adott és ad munkalehetőséget, megélhetést, és eközben számomra és családom számára is magas életszínvonalat tudok biztosítani vele.

Milyen távra tervez?

– A pillanatot intenzíven élem meg, de tervezni hosszútávra tervezek, kb. 101 évre…

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A meglévő üzleti vállalkozásom nemzetközi szintre emelése, Európa nagyvárosaiban terjeszkedni, és később a cégemet tőzsdére vinni.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Tanítómesterem az „ÉLET”: egy szabolcsi kis faluból származom, a kezdetben mindent egyedül, a nulláról építettem fel. Szerencsére hamar rájöttem, hogy úgy tudok igazán fejlődni, ha az adott szakterületen a nálam sokkal okosabb emberekkel veszem körül magam mindig és együtt építem velük a jövőt.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Izgalmas, színes, változatos feladatokkal bízom meg őket, amikben együtt tudunk kiteljesedni. Pozitív, jóhangulatú munkakörülményeket teremtek.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Világhírű Dj lennék, űrhajós és Michelin csillagos séf.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Nyitottan állok minden emberhez és ennek a nyitottságnak köszönhetően sok emberrel találkozom, ismerkedek meg. Amennyiben az szükséges, még hideghívást is szívesen kezdeményezek.

Mire sajnálja az idejét?

– A tv-nézésre és olyan dolgokra, amik nem adnak hozzá az életminőségemhez és a pillanat megéléséhez.

Mivel lehet felbosszantani?

– A „nem” szóval, mert szerintem nincs lehetetlen csak tehetetlen hozzáállás.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Sokat önkénteskedem jelenleg is, fontosnak tartom, hogy a körülöttem élők ezt természetes feladatnak fogják fel. Rendszeresen osztunk ételt, karolunk fel családokat, támogatunk egyéni célokat. Magánemberként és cégvezetőként is szeretnék minél több szegény, nehéz sorsú embereknek segíteni. Ami viszont még hátra van, az a faültetés, hogy a Földre is kellő figyelem jusson.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A hobbijaimra, például: szörfözés, snowboardozás, extrém sportok.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Vízben vagy vízen lenni.

(Fotó: Vass Nóra)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS