Johan Gabriels: A karrier olyan, mint a hegymászás

Johan Gabriels: A karrier olyan, mint a hegymászás
Szerdahelyi Csaba  |  2022. 01. 13., 09:13

Szívesen lennék angyal befektető. Rengeteg inspiráló, frissen gondolkodóval találkozom, akiket örömmel támogatnék, hogy megvalósítsák ötleteiket – mondta az Üzletemnek Johan Gabriels, az iBanFirst regionális ügyvezető igazgatója.

Johan Gabriels a nemzetközi utalásokra szakosodott iBanFirst regionális ügyvezető igazgatója. A magyar piac mellett a bolgár, román és olasz irodákért is ő felel. A belga szakember tíz éve él Közép-Európában. Karrierjét az FMCG szektorban kezdte, majd áttért a pénzügyi területre, az utóbbi években pedig fintech vállalatok vezetőjeként tevékenykedik. Ha érdekli, hogy Johan mit gondol Elon Muskról, a választ megtalálja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 371. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– A csúcsot még el kell érni. A karrier olyan, mint a hegymászás, néha sikerül felérni a csúcsra, néha elbukunk, de mindig megpróbáljuk elérni a következő csúcsot.

Milyen távra tervez?

– Általában egy évre előre tervezek, megosztom a terveimet a környezetemmel, majd meg is feledkezem róluk… és így tudom a legjobbat nyújtani. 

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Angyal befektetővé válni. Rengeteg inspiráló, frissen gondolkodóval találkozom, akiket szívesen támogatnék, hogy megvalósítsák ötleteiket.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Azoktól, akik elég őrültek voltak ahhoz, hogy megváltoztassák a világot, mint Steve Jobs vagy Elon Musk. Sokat tanulok abból is, hogy megfigyelem a környezetemet és levonom a következtetést, „hogyan ne csináljunk dolgokat”.

Mivel motiválja a kollégáit?

– A régi módszerek már nem működnek a mai „új valóságban”. Eltávolodunk a szabványoktól, a bürokráciától és a kontrolltól, az innováció, fejlesztés, gyorsaság és elszámoltathatóság javára. Igyekszem ilyen munkakörnyezetet nyújtani a munkatársaknak, ahol olyan vállalati kultúrát ápolunk, amely képessé teszi és megengedi a hibázást is.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Hiszek benne, hogy ahogy idősödünk, remélhetőleg bölcsebbé is válunk, így szeretnék hozzájárulni a fiatalabb generáció fejlődéséhez mentorként és tanárként egyaránt.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Szórakoztatónak kell lennie, ahogy minden bizalomra, kölcsönösségre és tiszteletre épülő kapcsolatnak annak kell lennie.

Mire sajnálja az idejét?

– A mikromenedzsmentre, nem mondom meg ki, hogyan csinálja a munkáját. Illetve a negatív orientációjú személyek kezelésére.

Mivel lehet felbosszantani?

– A fentiekkel… és amikor nem működik az internet. Az nagyon bosszantó!

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Tanítás és önkéntes faültetésben való részvétel a klímaváltozás elleni küzdelemben.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Nagy potenciállal rendelkező emberek felvételére egyáltalán nem sajnálom a pénzt. Innen is elnézést kérek a pénzügyi munkatársaktól, de túl fogom lépni a 2022-es keretemet.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Felülök a biciklimre és terepen tekerek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS