Egy vállalati csapatépítő program során, amikor egy óvoda játszóterét újítottuk fel, értettem meg, hogy a személyes hozzájárulás, a jelenlét, a kétkezi segítség néha sokkal fontosabb az anyagiaknál – mondta az Üzletemnek Jáhny Ákos, a Get Work ügyvezetője.
Jáhny Ákos több,mint másfél évtizede foglalkozik toborzással, munkaerő-kölcsönzéssel, alaposan ismeri a HR-szakmát. Nem véletlenül érzi fontosnak, hogy a tudásátörökítésnek szervezett keretet adjon, például egy valós tudás-alapú program szervezésével. A Get Worknél sokféleképp motiválja a kollégáit, azt sem tagadja, hogy a pénznek is van szerepe. Hogy Ákos milyen foglalkozást tudna elképzelni magának? Ezt is megtudhatja, az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 212. interjújából.
– Mit tart karrierje csúcsának?
– Eddigi karrierem csúcsának a jelenlegi helyzetet tartom, hogy sokéves kitartó munkával, még több szakmailag (is) kitartó munkatársammal együtt eljutottunk oda, hogy magabiztos lábakon állunk a piacon, és az idei évünket nem a krízis-tervezés, hanem a fejlődés és jövőépítés jellemzi.
– Milyen távra tervez?
– Rövid, közép és hosszútávra egyszerre.
– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?
– Több, mint 15 éve foglalkozom toborzással, kiválasztással, munkaerő-kölcsönzéssel, és ennek köszönhetően nagyon sok HR-essel találkoztam már munkatársi, vezetői szinten egyaránt. Sajnos az a tapasztalatom, hogy a szakmán belül nagyon vegyes a HR szakemberek felkészültsége, szakmaisága, hozzáállása. Van egy szűk nagyon felkészült HR vezetői/business partneri kör, akinek a tudásátörökítésre, a tanításra kellene fókuszálnia az elkövetkező években, hogy a fancy HR losungok ne vigyék el a szakmát abba a bullshit erdőbe, amit az elmúlt években az itthoni HR rendezvényeken is tapasztaltam. Ennek a tudásátörökítésnek szeretnék szervezett keretet adni, és megszervezni egy valós tudás-alapú programot.
– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?
– Folyamatosan tanulok, szakmailag a munkám során velem együtt dolgozó mentoroktól, tapasztaltabb munkatársaktól, az életben pedig szüleimtől és gyermekeimtől.
– Mivel motiválja a kollégáit?
– Kihívást jelentő feladatokkal, amelyek megvalósításának támogatásában számíthatnak rám. Szeretem feszegetni a komfortzóna határát, amelyet átlépve a siker íze még édesebb, és még nagyobb löketet ad a következő feladatokhoz. Fontosnak tartom a folyamatos visszajelzést, és mindezek mellett eltökélten hiszek a pénz motiváló erejében is.
– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?
– Asztalosként.
– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?
– Az elmúlt 15 év során nagyon sok kapcsolatra tettem szert, ezek egy része emberi, másik része üzleti kapcsolat, és hogy a kapcsolat minősége hogyan fejlődik az idővel, az csak rajtunk múlik. Szeretem a különféle kapcsolatépítő rendezvényeket, de igyekszem megtalálni az egészséges mértéket, hogy nem menjen a többi teendőm rovására.
– Mire sajnálja az idejét?
– Tévénézésre, sorozatokra, pihenésre, alvásra.
– Mivel lehet felbosszantani?
– Szervezetlenséggel, értetlenséggel, amikor a tények, javaslatok és ötletek süket fülekre találnak.
– Milyen önkéntes munkát vállalna?
– Hozzám legközelebb a rászoruló gyermekek vagy családok helyzetén javító programok állnak. Személyesen évek óta támogatom többek között a koraszülött ellátást, valamint támogatok egy-egy felkarolt ügyet. A vállalatunknál szintén ezt a mentalitást képviseljük, több különböző szervezetet támogatunk anyagilag, adományokkal. Ugyanakkor egy vállalati csapatépítő során – ahol egy óvoda játszóterét újítottuk fel – értettem meg, hogy a személyes hozzájárulás, a jelenlét, a kétkezi segítség néha sokkal fontosabb, mint az anyagiak. Így azóta erre is nagyobb hangsúlyt fektetünk.
– Mire nem sajnálja a pénzt?
– A családomra, utazásra, tanulásra, könyvre, e-könyvre, még sok más dologra, ami a hobbijaimhoz köthető.
– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?
– A munka világából két fiam tud azonnal kirántani, ennél hirtelenebb váltásról álmodni sem mertem. A zenehallgatás, futás, hegyi kerékpározás pedig segítenek abban, hogy meghalljam a gondolataimat.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.