Jáhny Ákos: Szeretem feszegetni a komfortzóna határát

Szerdahelyi Csaba  |  2020. 09. 24., 09:15

Egy vállalati csapatépítő program során, amikor egy óvoda játszóterét újítottuk fel, értettem meg, hogy a személyes hozzájárulás, a jelenlét, a kétkezi segítség néha sokkal fontosabb az anyagiaknál – mondta az Üzletemnek Jáhny Ákos, a Get Work ügyvezetője.

Jáhny Ákos több,mint másfél évtizede foglalkozik toborzással, munkaerő-kölcsönzéssel, alaposan ismeri a HR-szakmát. Nem véletlenül érzi fontosnak, hogy a tudásátörökítésnek szervezett keretet adjon, például egy valós tudás-alapú program szervezésével. A Get Worknél sokféleképp motiválja a kollégáit, azt sem tagadja, hogy a pénznek is van szerepe. Hogy Ákos milyen foglalkozást tudna elképzelni magának? Ezt is megtudhatja, az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 212. interjújából.

Mit tart karrierje csúcsának?

– Eddigi karrierem csúcsának a jelenlegi helyzetet tartom, hogy sokéves kitartó munkával, még több szakmailag (is) kitartó munkatársammal együtt eljutottunk oda, hogy magabiztos lábakon állunk a piacon, és az idei évünket nem a krízis-tervezés, hanem a fejlődés és jövőépítés jellemzi.

Milyen távra tervez?

– Rövid, közép és hosszútávra egyszerre.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Több, mint 15 éve foglalkozom toborzással, kiválasztással, munkaerő-kölcsönzéssel, és ennek köszönhetően nagyon sok HR-essel találkoztam már munkatársi, vezetői szinten egyaránt. Sajnos az a tapasztalatom, hogy a szakmán belül nagyon vegyes a HR szakemberek felkészültsége, szakmaisága, hozzáállása. Van egy szűk nagyon felkészült HR vezetői/business partneri kör, akinek a tudásátörökítésre, a tanításra kellene fókuszálnia az elkövetkező években, hogy a fancy HR losungok ne vigyék el a szakmát abba a bullshit erdőbe, amit az elmúlt években az itthoni HR rendezvényeken is tapasztaltam. Ennek a tudásátörökítésnek szeretnék szervezett keretet adni, és megszervezni egy valós tudás-alapú programot.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Folyamatosan tanulok, szakmailag a munkám során velem együtt dolgozó mentoroktól, tapasztaltabb munkatársaktól, az életben pedig szüleimtől és gyermekeimtől.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Kihívást jelentő feladatokkal, amelyek megvalósításának támogatásában számíthatnak rám. Szeretem feszegetni a komfortzóna határát, amelyet átlépve a siker íze még édesebb, és még nagyobb löketet ad a következő feladatokhoz. Fontosnak tartom a folyamatos visszajelzést, és mindezek mellett eltökélten hiszek a pénz motiváló erejében is.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Asztalosként.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Az elmúlt 15 év során nagyon sok kapcsolatra tettem szert, ezek egy része emberi, másik része üzleti kapcsolat, és hogy a kapcsolat minősége hogyan fejlődik az idővel, az csak rajtunk múlik. Szeretem a különféle kapcsolatépítő rendezvényeket, de igyekszem megtalálni az egészséges mértéket, hogy nem menjen a többi teendőm rovására.

Mire sajnálja az idejét?

– Tévénézésre, sorozatokra, pihenésre, alvásra.

Mivel lehet felbosszantani?

– Szervezetlenséggel, értetlenséggel, amikor a tények, javaslatok és ötletek süket fülekre találnak.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Hozzám legközelebb a rászoruló gyermekek vagy családok helyzetén javító programok állnak. Személyesen évek óta támogatom többek között a koraszülött ellátást, valamint támogatok egy-egy felkarolt ügyet. A vállalatunknál szintén ezt a mentalitást képviseljük, több különböző szervezetet támogatunk anyagilag, adományokkal.  Ugyanakkor egy vállalati csapatépítő során – ahol egy óvoda játszóterét újítottuk fel – értettem meg, hogy a személyes hozzájárulás, a jelenlét, a kétkezi segítség néha sokkal fontosabb, mint az anyagiak. Így azóta erre is nagyobb hangsúlyt fektetünk.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A családomra, utazásra, tanulásra, könyvre, e-könyvre, még sok más dologra, ami a hobbijaimhoz köthető.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A munka világából két fiam tud azonnal kirántani, ennél hirtelenebb váltásról álmodni sem mertem. A zenehallgatás, futás, hegyi kerékpározás pedig segítenek abban, hogy meghalljam a gondolataimat.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS