Egy cég alapítója számára gyötrelmes út az alkalmas utód kiválasztása, kinevelése, a staféta átadása – olvasható a Generációk Partnere legújabb blogbejegyzésében.
Van, aki azért keres meg minket, mert át akarja adni a cégét és van is kinek – kezdődik a Generációk Partnere friss blogbejegyzése.
Van, aki azért keres meg minket, mert át akarja adni a cégét, de nincs kinek.
Van, aki azért keres meg minket, mert át szeretné venni a családi céget, de a szülei nem érzik, hogy fontos lenne mielőbb felkészülni erre a folyamatra.
Van, aki azért keres meg minket, mert el akarja adni a családi vállalkozást.
Fentiek közül bármi is a legyen a kiváltó ok, egy cég alapítója számára az alkalmas utód kiválasztása, kinevelése, a staféta átadása gyötrelmes út. Többségük nem is mer szembe nézni a feladattal – halogatja, amíg csak lehet.
Az alábbi alapvető kérdésekre azonban előbb vagy utóbb mindkét generációnak muszáj megtalálnia a választ:
Alapítók
Utódok
8. Mi a legnagyobb félelme a családi vállalkozás átvétele kapcsán?
9. Mivel foglalkozna a legszívesebben, ha elődei nem alapították volna meg azt a céget, ahol Ön most dolgozik vagy dolgozni fog?
10. Mi történne Önnel 5 év múlva, ha nem változik semmi a mostani helyzethez képest?
11. Amennyiben Ön viszi tovább a vállalkozást, akkor hogyan élné meg szüleivel szemben, ha gyökeresen más jövőképet fogalmazna meg a cégnek, mint a szülei?
Mik az Ön válaszai a fenti kérdésekre?
Fontos kihangsúlyozni, hogy nincsenek általános érvényű válaszok a fenti kérdésekre. A családtagok, a kialakult élethelyzet, a vállalkozás, az egyéni célok, mind-mind egyedi helyzetet teremtenek.
Ha ismer olyan családot, akiknek vállalkozása a generációváltás szakaszába ért és gyülekeznek a gomolyfelhők a fejük felett, akkor segítsen nekik és ossza meg velük ezt a cikket, hogy lássák, nincsenek egyedül kérdéseikkel, aggályaikkal.
A jó hír, hogy mindig vannak válaszok!
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.