Gégöl Gazsó: Minden feladatnál először a miértet válaszolom meg

2020. 03. 17., 10:00

Nyitott, érdeklődő vagyok a szakmámtól és a pillanatnyi munkámtól teljesen eltérő területek felé is – mondta az Üzletemnek Gégöl Gazsó. A Danubius Hotels HR Operations Directora szerint ez a kapcsolatépítésben is kinyitja az ajtót.

Gégöl Gazsó azt mondja, hogy a másik személy látásmódja, problémája, emberi értékei is érdeklik, és ez nyilván nem csak a munkakapcsolatai esetében van így. Szívesen tenne önkéntesként a kerékpáros közlekedésbiztonságért, és fotóriporterként is kipróbálná magát. További terveiről is beszél az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 161. interjújában.

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Azt, hogy eddig minden helyzetből megpróbáltam kihozni a legtöbbet a személyes fejlődésem szempontjából. HR szakmai szempontból büszke vagyok arra, hogy a Vodafone-UPC integráció előkészítésében tevékenyen részt vehettem, illetve a jelenlegi munkámban támogathatom a Danubius szállodacsoport transzformációját.

– Milyen távra tervez?

– A következő 3-4 évet látom magam előtt konkrét célok terén.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Egy olyan felfutóban lévő startup teljeskörű HR támogatása, aminek a termékéért vagy szolgáltatásáért szívből tudok lelkesedni.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Egy tapasztalt, „öreg róka” HR vezetőtől, Nemes Pétertől, aki az első vezetőm volt. Sokat tanultam egy német menedzsertől, Patrik Böhmtől is, aki saját példáján keresztül gyakorolt rám hatást strukturált munkavégzésben, tervezésben, stakeholder-menedzsmentben.

– Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Víziót fogalmazunk meg közösen. Ezenkívül minden feladat, projekt, együttműködés során először a miért-et válaszolom meg.

– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Fotóriporter.

– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Nyitott, érdeklődő vagyok a szakmámtól és a pillanatnyi munkámtól teljesen eltérő területek felé is, ami a kapcsolatépítésben is kinyitja az ajtót. Kevés „csak” üzleti kapcsolatom van. Az üzleti kapcsolatok építése során számomra ugyanolyan fontos az ember, mint a baráti köröm ápolásában. Érdekel a másik személy látásmódja, problémája és emberi értékei.

– Mire sajnálja az idejét?

– Olyan feladatokra sajnálom az időmet, amit automatizálni lehetne vagy másnak delegálhatnám. Sajnálom az időmet olyan tevékenységekre is, amelyeknek nem látom sem rövid, sem hosszú távon a hasznát.

– Mivel lehet felbosszantani?

– Pazarlással; az emberi szűklátókörűséggel; ha valakit csak a saját haszonszerzés vágya hajt; ha valaki gátlástalan és erkölcstelen.

– Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Szívesen tanítanék fiatalokat olyan körülmények között, ami pályaválasztásban és életcéljuk megfogalmazásában segíti őket. Ezenkívül örömmel vállanék olyan önkéntes munkát, ami a kerékpáros közlekedésbiztonságot fejleszti.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Könyvre, kávéra, egészségre és azokra a találkozásokra, eseményekre, amelyek az emberi kapcsolataim minősége szempontjából meghatározóak.

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Kerékpározás, foci, családi és baráti találkozók.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS