Dévavári Dezső: Amire kezet fogtunk, azt szerződésnek tekintem

Szerdahelyi Csaba  |  2020. 02. 11., 10:00

Főleg online területen annyira gyorsan változik minden, hogy legfeljebb másfél-két évre látok előre – mondta az Üzletemnek Dévavári Dezső. Az Olcsóbbat.hu vezetője szerint sikeresen megalapozták a cég idei terveit.

Dévavári Dezső úgy látja, hogy a célok meghatározása mellett fontosak az apró, napi sikerek, mert ezzel remekül lehet motiválni a kollégákat. Az Olcsóbbat.hu vezetőjeként hisz a tisztességes üzletekben, és azt sem titkolja, hogy néha érdemes kicsit álmodozni is. Mint mondja: egyszer szívesen kipróbálná magát egy nagygép pilótájaként. Amíg ez megvalósul, addig repüljenek velünk az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 145. interjújával.

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Abszolút a mostani munkámat. Tavaly – nagyon szép évet zártunk az Olcsóbbat-tal, úgy gondolom, hogy sikeresen megalapoztuk az idei évi terveinket.

– Milyen távra tervez?

– Itt mindenki azt a választ várja, hogy hosszú távon, sok évre, ugye? Ez esetben csalódást kell okoznom. Nyilván vannak hosszú távú terveim, de annyira gyorsan változik minden – főleg online területen –, hogy legfeljebb másfél-két évre látok előre.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Részben vagy egészben tulajdonolni egy piacvezető online terméket.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Hú, ez nehéz kérdés! Nem emelnék ki senkit, úgy érzem, van egy olyan képességem, hogy azonnal meglátom másokban, ha valamiben annyival jobbak nálam, hogy miattuk érdemes változtatnom a szokásaimon.

– Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Mindig tudják, merre tartunk és javarészt transzparensek a cég mutatói is. Kellenek a célok, apró sikerek, amiket ők is meg tudnak élni.

– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Nagygépes pilótaként.

– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Tisztességgel, amire kezet fogtunk, azt szerződésnek tekintem.

– Mire sajnálja az idejét?

– A bürokratikus és felesleges dolgokra. A munkám során főleg, de a magánéletben is: az is fel tud bosszantani, ha a bevásárlásom kétszer annyi ideig tart egy teljesen egyértelműen nem hatékony folyamat miatt…

– Mivel lehet felbosszantani?

– Ha rabolják az időmet, sumákolással vagy rosszindulattal. Utóbbival különösen.

– Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Bármi, ami gyerekekkel kapcsolatos.

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Mindenre sajnálom.

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A család. És a legnépszerűbb videómegosztó oldal.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS