Csuhaj Katalin: Hiszek a cégünkben és a jövőképében

Csuhaj Katalin: Hiszek a cégünkben és a jövőképében
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 12. 15., 14:17

Családias méretű cégünk lehetővé teszi, hogy folyamatos kommunikáció legyen a kollégák és a vezetők között, megismerjük az igényeiket, felmérjük a hangulatot – mondta az Üzletemnek Csuhaj Katalin, a Corning Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.

Csuhaj Katalin tíz évvel ezelőtt csatlakozott a Corning Hungary Kft.-hez, négy éve pedig már ügyvezető igazgatóként dolgozik. Mint mondja: női vezetőként ezt nagy elismerésnek tartja. A közeljövőben szeretne elmélyülni a digitális technológiák megismerésében, s a nem távoli jövőben egy üzem operációs vezetőjeként is el tudná képzelni magát. A sok munka után igyekszik elszakadni a laptop mellől, és jó nagyokat túrázni. Ha érdekli, hogy Katalin kitől tanulta eddig a legtöbbet, a választ megtalálja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 366. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– 2017-ben neveztek ki a Corning Hungary Kft. ügyvezető igazgatójának. Ez 10 évvel azután történt, hogy csatlakoztam a céghez. Fiatal női vezetőként ez számomra nagyon nagy elismerés.

Milyen távra tervez?

– Ha a jelenlegi munkáltatómmal kapcsolatban kérdez, mindenképpen hosszú távra. A Corning közel 170 éves cég, ami folyamatosan képes volt megújulni, mivel nagy hangsúlyt fektet az innovációra. Hiszek a cégben és a jövőképében, illetve a lehetőségekben, amit ez számomra és kollégáim számára jelent. Az üzleti tervezést tekintve van egy 2025-ös víziónk, hogy mit szeretnénk addig a Corning Hungary-val elérni.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Ez nagyon jó kérdés! Hiszek a folyamatos tanulásban, mindenképpen szeretnék elmélyedni a digitális technológiákban, hogyan lehet a legjobban alkalmazni azokat. Nemrég indítottunk egy belső képzési programot, minden munkavállalónknak lehetősége van a digitális transzformációról tanulni.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Nagyon szerencsésnek érzem magam, mert sok segítséget kaptam a kollégáimtól, több mentorom volt. Jelenlegi főnököm  is dolgozott abban a pozícióban, amiben most én, így tőle nagyon sokat tudtam tanulni, sok tapasztalatát megosztotta.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Erre nem tudok egyszerű választ adni, minden kollégát ismerni kell, hiszen mindenkinek más fontos, más motiválja az életben. A családias méretű cégünk lehetővé teszi, hogy folyamatos kommunikáció legyen a kollégák és a vezetők között, megismerjük az igényeiket, felmérjük a hangulatot. Egy családos munkatársat nem biztos, hogy a kollégákkal közös élmények motiválnak, hanem inkább a biztos munkahely, otthoni munkavégzési lehetőség – mi sok programot és rugalmasságot is biztosítunk.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Én nagyon szeretem a napi operáció pörgését. Talán kicsit közelebb kerülnék a termékfejlesztéshez és gyártáshoz, mondjuk, egy üzem operációs vezetője szívesen lennék.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Elsősorban szakmai konferenciákon, együttműködéseken keresztül. Mivel cégcsoporton belül nyújtunk szolgáltatást, nem foglalkozunk értékesítéssel. 

Mire sajnálja az idejét?

– Aggodalmaskodásra. Hiszek abban, hogy a problémák megértését követnie kell cselekedetnek. Venni kell a fáradtságot, hogy leássunk a probléma mélyére és megoldásokat találjunk.

Mivel lehet felbosszantani?

– Feledékenységgel. Ha valaki nem emlékszik olyasmire, amit korábban megbeszéltünk.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– A cégünkben több szuper csapatunk van, akik jótékonysági, környezetvédelmi és egészségmegőrző programokat szerveznek. Kifejezetten élveztem például szemetet szedni, de a következő menhelyi kutyasétáltatáshoz is csatlakozni fogok.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– Könyvekre.

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A kertészkedés vagy a kirándulás. Olyan programok, amelyek visszavisznek a laptop mellől a természetbe.

(Fotó: Corning Hungary)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS