Bolyki Bence: Hatékonyan tudunk hozzájárulni egy fontos és tradicionális ágazat megbecsültségéhez

Szerdahelyi Csaba  |  2020. 12. 07., 10:00

A rossz minőségű termékek esetében kétszer veszünk meg valamit. A minőség felismeréséhez erőfeszítést kell tenni, ami viszont idő és energia – mondta az Üzletemnek Bolyki Bence, az Agroinform.hu ügyvezetője.

Bolyki Bence pályakezdő designerként saját terméket tervezett piacra dobni. Az innováció iránti vonzalma már akkor is az új ötletek felé hajtotta, a családi háttérből pedig adódott a mezőgazdasági ismeretterjesztés, mint elhivatottság. Tizenöt éve így indította el az Agroinform.hu mezőgazdasági portált. Most, 2020-ban az Agroinform portál az agrárium híreinek, szakmai anyagainak, forgalmas piacterének ad helyet, amelyen az elmúlt 12 hónapban a felhasználói visszajelzések alapján 25 milliárd forint értékű mezőgazdasági termék cserélt gazdát. Ha arra is kíváncsi, hogy mit gondol Bence a rafting túravezetésről, olvassa el az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 246. interjúját!

Mit tart karrierje csúcsának?

– Az Agroinform.hu portállal az elmúlt hónapban már több mint 700 ezer embert értünk el. Ezt több szempontból is fontos állomásnak tartom: egyrészt a mezőgazdaság, mint az élelmiszeripari alapanyag előállításhoz kapcsolódó tevékenység fontos ügy, ugyanúgy az alapellátáshoz kapcsolódik, mint például az egészségügy. Másrészt ekkora ismertséggel már nem csupán a mintegy 100 ezer termelői döntéshozó embert érjük el, hanem a mezőgazdaság iránt érdeklődőket, véleményformálókat is. Számomra jó érzés, hogy hatékonyan tudunk hozzájárulni egy fontos és tradicionális ágazat megbecsültségéhez.

Milyen távra tervez?

– Etikai kérdésekben a családunk nemzedékeiben gondolkodom, ezt figyelembe véve igyekszem a gyermekeimnek is példát mutatni. Üzleti téren 5-10 éves távlatot figyelembe véve hozunk döntéseket. A rövid távú érdekek mentén való működés nem az én világom.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Egy agrármarketing könyv megírása. Egy nemzetközi agrármédia szakmai közösség fejlesztése. A belső megújulás után az Agroinform.hu portál külsejének átformálása.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Szüleimtől: a vidéki élet iránti érdeklődés, a hagyományos értékrend, a nemzeti érzelmek fontosak számomra, és ezt tőlük kaptam. Édesanyám fotótörténészként dolgozott a Néprajzi Múzeumban, édesapám ma is mezőgazdasági könyvek kiadásával foglalkozik.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Egyrészről magukat a közösen elért eredményeinket is motiválónak tartom, de tudatosan dolgozunk azon is, hogy a kollégák személyes céljaival összehangoljuk a vállalkozásunk céljait. Másrészt a munkakörnyezetet, az eszközparkot, a folyamatokat is állandóan megújítjuk. Törekszünk arra is, hogy ne csak munka kapcsán találkozzunk, hanem legyen egy-egy közösségi programunk is.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Időnként számot vetek és szoktam ezen gondolkozni, de újra és újra oda térek vissza, hogy a legjobb helyen töltöm az időmet. Egy nyári szezont rafting túravezetőként azért megpróbálnék szívesen, Ausztriában a hegyek között.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Egyrészt nyitott vagyok az új megkeresésekre, minden ilyet komolyan veszek. De én is bátran felveszem a kapcsolatot valakivel online csatornán keresztül is. Idén új partnereinkkel is leginkább videóhívásokkal, online konferenciákkal építjük a kapcsolatainkat. Másrészt aktívan részt veszünk mezőgazdasági rendezvényeken, ahol van alkalom szakmabeliekkel személyesen is találkozni. Ezért hoztuk létre az agrárdigitalizációhoz kapcsolódó konferenciánkat, a PREGA-t, hiszen ez kiváló kapcsolatépítési eszköz.

Mire sajnálja az idejét?

– Az olyan megbeszélésekre, amelyekhez sokat kell utazni, miközben megfelelő technikai háttérrel online is megtarthatóak lennének.

Mivel lehet felbosszantani?

– Mindig a win-win helyzetekre törekszem, aminek része a kölcsönös tisztelet megadása is. Amikor ez nincs meg, az nem derít jó kedvre. Szerencsére ez ritka.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Egy-egy óra erejéig szívesen átadom a tapasztalatokat a jövő nemzedékének, olyan érdeklődő diákoknak, akiket érdekel a szakmai média világa. Kommunikációszervezésben tudnék még segíteni szakmai szervezeteknek, ahol erre igény van.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A rossz minőségű termékek esetében kétszer veszünk meg valamit. A minőség felismeréséhez is erőfeszítést kell tenni, ami pedig idő, energia. A professzionális munkaeszközöket, jól megtervezett tárgyakat azért is kedvelem, mivel az iparműveszethez kapcsolódó oktatási intézményekben összesen 9 évet töltöttem el.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Társasjáték, kirándulás, beszélgetés a családunkkal, a barátainkkal. Egy óra futás, kerékpározás a Hármashatár-hegyen szintén tökéletes kikapcsolódás a számomra.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS