Bognár Adrienn: A fejlődéshez jó viták is kellenek!

Szerdahelyi Csaba  |  2021. 02. 04., 09:15

A tapasztalatcsere minden munkáját szerető HR-esnek fontos. A tréningeken, továbbképzéseken gyakran kialakulhatnak hosszú távú együttműködések is – mondta az Üzletemnek Bognár Adrienn, az Eisberg Hungary Kft. HR közösségépítési vezetője.

Bognár Adrienn hobbi szinten meséket ír és illusztrál, így nem csodálkozhatunk, hogy éppen mesedoktornak jelentkezett önkéntes munkára. Szakmai téren jó néhány terve van, idén például egy mediátortanfolyamot is felírt magának. Ha arra is kíváncsi, hogy Adrienn mire nem sajnálja a pénzt, olvassa el az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 256. interjúját!

Mit tart karrierje csúcsának?

– Úgy érzem, hogy 2020-ban szintet léptem mind emberileg, mind szakmailag – és ma ennek gyümölcseit ízlelgetem. Az elmúlt évek alatt kapott szakmai támogatás, iránymutatás és a megszerzett tapasztalat mostanra érett be. Hasonlóan a fához, melyet, ha megfelelően gondoznak és ápolnak, hűsítő árnyékot, tápláló termést hoz mindenki számára.

Milyen távra tervez?

– Szeretem azt, amit csinálok, mert mindennap más, izgalmas kihívás elé állít az élet. Nincs két egyforma probléma, mivel két egyforma ember sincs, ez a HR szakma szépsége.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– A 2020-as év megmutatta a csapatok összefogásának erejét, rávilágított az emberi kapcsolatok fontosságára. A kiélezett helyzet nagyobb fókuszt igényelt tőlem is mind emberileg, mind szakmailag, melyet a csapat meg is hálált egy fantasztikus elkötelezettségi eredménnyel. Az idei évben szeretnék tovább fejlődni, elvégezni egy mediátori képzést annak érdekében, hogy még jobban támogathassam a szervezetünket.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

Gazsi Zoltántól, aki nem csak az Eisberg ügyvezetője. Ő egy mentor, tanító és nagyszívű ember. Dolgoztam már korábban nagy multi cégnél, és volt tapasztalatom hasonló kisebb létszámú termelő cégnél is. Azonban az ügyvezető igazgatót egyik esetben sem ismertem, az irodájáról még tudtam, hol helyezkedik el, de az a bizonyos ajtó mindig csukva volt.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Azt gondolom, hogy a figyelem az, amivel a legfőképpen tudom motiválni a kollégákat. Az emberek szívesen fordulnak hozzám, szeretik velem megosztani az élményeiket, problémáikat, kéréseiket. A legtöbbet kevés egyeztetéssel, saját hatáskörben meg is tudom oldani, a komplexebbeket a management elé tárom a megelőzés vagy épp a lehetséges megoldás érdekében.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Azt gondolom, valamiféle kreativitást igénylő szakmában, pusztán a kíváncsiság kedvéért. Hobbi szinten meséket írok, illetve illusztrálom azokat. A magam szórakoztatására csinálom, és nagyon élvezem!

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– A tréningek, a továbbképzések, konferenciák, üzemlátogatások alkalmával lehet szerintem a legjobb kapcsolatokat kialakítani. Ahogy látom, a tapasztalatcsere minden munkáját szerető HR-esnek fontos, gyakran kialakulhatnak akár hosszú távú együttműködések is. Ez több szempontból is hasznos, emberileg és szakmailag is van hozzáadott értéke.

Mire sajnálja az idejét?

– Nem tudok kiemelni egy konkrét dolgot sem.

Mivel lehet felbosszantani?

– Sokáig gondolkoztam ezen a kérdésen. Általában nem jellemző rám, hogy bosszankodok, de ha valamit mégis ki kellene emelnem, az az, hogyha valami olyat akarnak rám erőltetni, amivel nem értek egyet. Zoli szokta mondani, hogy eltérő nézőpontok vannak, de nem kell mindenben egyetértenünk. Sőt, a fejlődéshez jó viták kellenek! És attól még szerethetjük egymást, hogy másképpen gondolkodunk bizonyos kérdésekben.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Még a tavalyi évben jelentkeztem mesedoktornak, vagyis meseolvasó önkéntesnek. Sajnos a vírushelyzet és a látogatási tilalom egyelőre nem tette lehetővé ennek a megvalósulását, de ha változik a helyzet, akkor szeretnék újra jelentkezni.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A képzésekre és a fejlesztésre, legyen az szakmai továbbképzés vagy önismereti tréning.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A párommal töltött idő, a természet, az olvasás, az írás vagy épp a festészet.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS