Bíró Gyula: Szeretem tudni, mi az, ami a partnereinknek fontos

2020. 07. 30., 10:00

Fontos, hogy megnyerjem a kollégáimat a céloknak. Úgy szoktam fogalmazni: akkor vagyok nyugodt, ha ezzel kelnek fel, és ezzel fekszenek le – mondta az Üzletemnek Bíró Gyula, a Cellect Hungary Kft. ügyvezető igazgatója.

Bíró Gyula szívesen kipróbálná magát egy top étterem séfjeként, mert szerinte ez a csapatmunka csúcsa. Természetesen a Cellect Hungarynél is fontos a csapat teljesítménye, és az, hogy mindenki érezze: fontos tagja a teamnek. Ezt a hitvallást Gyula még a Budapest Wolves amerikai futball csapat játékosaként táplálta magába. Következzen az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 195. interjúja!

– Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– 18 éve alapított cégünk mobiltelefon kiegészítők forgalmazására specializálódott. Ezalatt sokat változott a piac körülöttünk, amelyhez mindig sikeresen alkalmazkodtunk, így lettünk mára a piac meghatározó szereplői. Karrierem csúcsának értékelem, ami most szakmailag körülvesz. Büszke vagyok a kollégáimra, a partnereinkre, a termékeinkre. Szívesen megyek be dolgozni minden reggel.

– Milyen távra tervez?

– A tervezés fontos része az életemnek. Napi, heti, havi, éves, 5 éves tervekben, célokban gondolkozom. Nem sajnálom az időt az értékelésre sem, és újratervezek, ha nem sikerül valamit megvalósítanom.

– Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– Cégünk életében eddig is hangsúlyos volt a fenntartható működés, azonban kiemelt momentum, hogy idén bevezettük a 100 százalékban lebomló, környezetbarát Cellect GREEN mobiltokokat. Ezen kívül további termékfejlesztéseket tervezünk, és logisztikai rendszerünk automatizálása terén is szeretnénk előre lépni.

– Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– Furcsa, de Lee Hlavka neve jut eszembe erre a kérdésre. Ő volt 2005. és 2010. között a Budapest Wolves amerikai futball csapat edzője, ahol játszottam. Számára nem létezett lehetetlen küldetés, megtanította, hogyan legyek a csapat hasznos tagja. Igyekszem ezt a hitvallást a kollégáknak is átadni.

– Mivel motiválja a kollégáit, társait?

– Fontos, hogy megnyerjem kollégáimat a céloknak. Úgy szoktam fogalmazni: „Akkor vagyok nyugodt, ha ezzel kelnek fel, és ezzel fekszenek le”. Természetesen az anyagi motiváció is elengedhetetlen része a kiegyensúlyozott együttműködésnek.

– Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Egy top étterem séfjeként dolgoznék szívesen. Ezt tartom a csapatmunka csúcsának: óriási nyomás alatt, tökéletes összhangban kell dolgozni. És persze a kritika sem várat magára, ha valami nem sikerül.

– Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Üzleti kapcsolataimat a megértésre alapozom. Szeretem tudni, mi az, ami a partnereinknek fontos. Elsősorban az Ő céljaik megvalósítását tartom szem előtt, amiben próbálom megtalálni a Cellect számításait. Ha az egyenletben valamelyik fél érdekei sérülnek, nem szívesen vállalom a megbízatást.

– Mire sajnálja az idejét?

– A pihenésre.

– Mivel lehet felbosszantani?

– Ha így kezdődik egy mondat: „Az a baj...”

– Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Gyerekek oktatását szívesen vállalnám. Nagyon sok értékes fiatalt látok magam körül, akiket segítenék. Leginkább hátrányos helyzetű gyerekeknek mutatnám meg a sport szépségét. Szakmailag is szeretnék minél több tudást átadni, nem titkolt szándékunk egy gyakornoki program beindítása a cégen belül. 

– Mire nem sajnálja a pénzt?

– Utazás, kaland, oktatás, üzletfejlesztés, beruházások.

– Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– Sport, sport, sport! Minden reggelem futással, bringával vagy az uszodában indul. A nyaralásokat pedig szívesen töltöm vízparton, ahol gyakorolhatom a kiteszörfözést.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS