Benei Péter: Mindenki utálja az autokratákat

Benei Péter: Mindenki utálja az autokratákat
Szerdahelyi Csaba  |  2023. 01. 12., 14:41

Az a vezető, aki nem bízik a csapatában, az nem vezető többé, csupán menedzser – mondta az Üzletemnek Benei Péter, az Anywhere Consulting alapító-tanácsadója.

Benei Péter olyan vezetőket képez, akik a világ bármely pontján képesek hatékonyan csapatot vezetni. Az Anywhere Consulting alapító-tanácsadójaként 10 éves online vezetői tapasztalatát adja át kurzusokon és mentorprogramokon keresztül. Legújabb könyve a Leadership Anywhere, amely főleg aszinkronikus vezetési technikákat ismertet. Kizárólag észak-amerikai és nyugat-európai fejlődő vállalkozások vezetőivel dolgozik. Pályáját reklámügynökségi alapítóként és londoni kreatív vezetőként kezdte. Médiaszociológusként tanult az ELTE-n, szabadidejében sokat utazik és képzőművészettel foglalkozik. Ha arra is kíváncsi, hogy Péter kitől tanulta eddig a legtöbbet, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 454. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Mindig azt, ahol épp tartok. Elég szomorú lenne, ha már nem lennének álmaim csúcsokról, mert azt jelentené, hogy csak lefelé mehetek.

Milyen távra tervez?

– Csak hosszútávra, minimum 3-4 éves időintervallumra.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– 10 ezer olyan vezetőt kiképezni, akik képesek boldog, kiegyensúlyozott és elkötelezett remote csapatokat vezetni a világ bármely pontján.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A szabadság feltételek nélküli fontossága édesapám legfontosabb életszemlélete. Kreativitást és kitartást a feleségemtől tanultam. 

A szakmámban a londoni ügynökségi vezetők hiteles példák voltak a szememben.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Szabadon és egyedül dolgozom. Amennyiben csapatot vezetek, a bizalom a legfőbb motiváció a sikerre. Az a vezető, aki nem bízik a csapatában, az nem vezető többé, csupán menedzser. És mindenki utálja az autokratákat.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Mivel szabadon döntök arról, hogy mit és mikor csinálok, ezért általában megtalálom a saját utam abban a szakmában, amiben tevékenykedem. Festeni és utazni szeretek, öregkoromra a művészi alkotásba professzionális szinten is belemélyednék.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Teljes mértékben online. Egyetlen trükköm van: mindig próbálok értéket adni mindenkinek, és mindezt ingyen teszem. Emellett hiszek abban, hogy nincsenek versenytársak, egy csónakban evezünk és ugyanarra tartunk, együtt erősebbek vagyunk. Az iparági kapcsolataimmal a podcastemen szoktam beszélgetni.

Mire sajnálja az idejét?

– Nem foglalkozom olyan dolgokkal, amelyeket nem tudok közvetlenül befolyásolni vagy irányítani.

Mivel lehet felbosszantani?

– Az egyhelyben toporgással, döntésképtelenséggel. Az igénytelenséggel, a nagyvonalúság hiányával. Azzal, ha valaki nem hajlandó invesztálni másokba, de az első perctől kezdve ki szeretne venni értéket kapcsolatokból. Emellett nekem egyszer lehet hazudni.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Kutyamenhelyen szívesen dolgoznék pár napot. A kutyusom is menhelyes.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A minőségre és az élményekre.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A feleségem, a kutyám és az utazás.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 06. 02., 14:30
A Z generáció tudatosan, de rendkívül élménycentrikusan költ – derül ki egy generációról készült átfogó kutatásból. A riport készítésében közreműködött a Diverzum, hazánk legnagyobb diákkedvezményeket kínáló platformja is, amelynek a partnerségi vezetőjével, Takács Péterrel beszélgettünk a Cégkassza Podcast legújabb adásában. A szakértő megosztotta gondolatait a Diverzum indulásáról, valamint a fiatalok fogyasztási szokásairól és digitális életmódjáról is.
2025. 06. 13., 12:05
A szezonálisan kiigazított adatok szerint az egy hónappal korábbihoz képest 1,8 százalékkal csökkent az ipai termelés volumene az Európai Unióban 2025. áprilisban, az egy évvel korábbit ugyanakkor így is meghaladta 0,6 százalékkal.
2025. 06. 12., 11:05
Májusban országos szinten 0,8 százalékkal nőttek a lakbérek áprilishoz képest, ugyanakkor a fővárosban enyhe csökkenés történt: Budapesten 0,2 százalékkal estek vissza az albérletárak. Éves összevetésben továbbra is drágulás látható: országosan 7,9 százalékkal, Budapesten pedig 7 százalékkal emelkedtek a bérleti díjak az elmúlt egy év során – derül ki a KSH-ingatlan.com májusi lakbérindexéből.

  Rovathírek: HIPA

A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) közölte: sajnálattal veszi tudomásul, hogy a kormány szakmai egyeztetés nélkül hosszabbította meg a hatósági árak rendszerét, hiszen ezzel a szőnyeg alá söpörték a gazdaságban lappangó feszültségeket, amelyek így csak tovább gyűlnek és mindenképpen felszínre kerülnek. Az árrésstop legnagyobb vesztesei éppen a kisboltok lesznek, hiszen lemaradnak az árversenyben a multikkal szemben – vezeti le ebben az epizódban Kozák Tamás. Az OKSZ főtitkára azt is elmagyarázza, miért nincs rendjén az elmaradt egyeztetés és felvázolja a szövetség szakpolitikai javaslatait, amelyek viszont gyógyírt jelentenének – árrésstop helyett.
Már minden tízedik magyar dolgozott külföldön, főleg Németországban, az Egyesült Királyságban, Ausztriában vagy Franciaországban, és a legfőbb motiváció a pénzkereseti lehetőség, de közben sokakat vonz a nyelvi, kulturális tapasztalat és a szakmai fejlődés is – mondta el a Profession.hu felmérésének eredményei alapján Dencső Blanka. Az állásportál piackutatási és üzletfejlesztési szakértője ebben az epizódban bemutatja, milyen érdekes trendek alakultak ki a magyarok külföldi munkavállalási kedve kapcsán, illetve mennyien és hogyan küzdöttek meg a honvággyal és a nyelvi nehézségekkel, vagy milyen módon kamatoztatják itthon a külföldön szerzett tapasztalatokat.
2025. 05. 04., 10:25
epizód: 2025 / 9   |   hossz: 29:18
A cégvezetői és értékesítői tréningeken, illetve mentorprogramokon túl azt az összetett feladatot is vállalni kell, hogy fejlesszük, ne csak a gazdasági szereplők, hanem az egész társadalom fizikai és mentális egészségét – vallja Turcsán Emese, az Einstein Akadémia (érdekes módon kriminálpedagógiára szakosodott szociálpedagógus) alapítója és vezetője. Beszélgetésünk apropóját az akadémia mellett életre hívott Einstein Alapítvány, illetve a kibontakozóban lévő Kék Zóna Projekt adta. Előbbi fiatal tehetségek felkarolására és díjazására jött létre, míg utóbbi hazánkban akarja kialakítani a hosszú, kiegyensúlyozott életet élő emberek közösségét – egészen átfogó kutatásokkal és gyakorlatokkal.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS