Benei Péter: Mindenki utálja az autokratákat

Benei Péter: Mindenki utálja az autokratákat
Szerdahelyi Csaba  |  2023. 01. 12., 14:41

Az a vezető, aki nem bízik a csapatában, az nem vezető többé, csupán menedzser – mondta az Üzletemnek Benei Péter, az Anywhere Consulting alapító-tanácsadója.

Benei Péter olyan vezetőket képez, akik a világ bármely pontján képesek hatékonyan csapatot vezetni. Az Anywhere Consulting alapító-tanácsadójaként 10 éves online vezetői tapasztalatát adja át kurzusokon és mentorprogramokon keresztül. Legújabb könyve a Leadership Anywhere, amely főleg aszinkronikus vezetési technikákat ismertet. Kizárólag észak-amerikai és nyugat-európai fejlődő vállalkozások vezetőivel dolgozik. Pályáját reklámügynökségi alapítóként és londoni kreatív vezetőként kezdte. Médiaszociológusként tanult az ELTE-n, szabadidejében sokat utazik és képzőművészettel foglalkozik. Ha arra is kíváncsi, hogy Péter kitől tanulta eddig a legtöbbet, a választ elolvashatja az Üzletem 12 kérdés – 12 válasz sorozatának 454. interjújában.

Mit tart karrierje eddigi csúcsának?

– Mindig azt, ahol épp tartok. Elég szomorú lenne, ha már nem lennének álmaim csúcsokról, mert azt jelentené, hogy csak lefelé mehetek.

Milyen távra tervez?

– Csak hosszútávra, minimum 3-4 éves időintervallumra.

Mi szerepel a szakmai bakancslistáján?

– 10 ezer olyan vezetőt kiképezni, akik képesek boldog, kiegyensúlyozott és elkötelezett remote csapatokat vezetni a világ bármely pontján.

Kitől tanulta eddig a legtöbbet?

– A szabadság feltételek nélküli fontossága édesapám legfontosabb életszemlélete. Kreativitást és kitartást a feleségemtől tanultam. 

A szakmámban a londoni ügynökségi vezetők hiteles példák voltak a szememben.

Mivel motiválja a kollégáit?

– Szabadon és egyedül dolgozom. Amennyiben csapatot vezetek, a bizalom a legfőbb motiváció a sikerre. Az a vezető, aki nem bízik a csapatában, az nem vezető többé, csupán menedzser. És mindenki utálja az autokratákat.

Melyik szakmában próbálná ki magát szívesen?

– Mivel szabadon döntök arról, hogy mit és mikor csinálok, ezért általában megtalálom a saját utam abban a szakmában, amiben tevékenykedem. Festeni és utazni szeretek, öregkoromra a művészi alkotásba professzionális szinten is belemélyednék.

Hogyan építi üzleti kapcsolatait?

– Teljes mértékben online. Egyetlen trükköm van: mindig próbálok értéket adni mindenkinek, és mindezt ingyen teszem. Emellett hiszek abban, hogy nincsenek versenytársak, egy csónakban evezünk és ugyanarra tartunk, együtt erősebbek vagyunk. Az iparági kapcsolataimmal a podcastemen szoktam beszélgetni.

Mire sajnálja az idejét?

– Nem foglalkozom olyan dolgokkal, amelyeket nem tudok közvetlenül befolyásolni vagy irányítani.

Mivel lehet felbosszantani?

– Az egyhelyben toporgással, döntésképtelenséggel. Az igénytelenséggel, a nagyvonalúság hiányával. Azzal, ha valaki nem hajlandó invesztálni másokba, de az első perctől kezdve ki szeretne venni értéket kapcsolatokból. Emellett nekem egyszer lehet hazudni.

Milyen önkéntes munkát vállalna?

– Kutyamenhelyen szívesen dolgoznék pár napot. A kutyusom is menhelyes.

Mire nem sajnálja a pénzt?

– A minőségre és az élményekre.

Mi tudja a legjobban kikapcsolni?

– A feleségem, a kutyám és az utazás.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS