A járványhelyzet ellenére zavartalanul folytatódik, és hamarosan a végső, azaz a harmadik üteméhez érkezik a Zalazone zalaegerszegi járműipari tesztpálya építése – jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter pénteken, a pályán rendezett nemzetközi online konferencián.
Minden évben május 21-én tartják a pálya napját, napra pontosan egy éve az első ütem átadását jelentették be. A második ütem kivitelezése még tart, miközben a harmadik ütem terveit véglegesítik Kisebb módosításokat kellett végrehajtani az ügyfelek igényei és a kutatók visszajelzései alapján. A mobilitás kihívásokkal néz szembe, az iparban különleges megoldásokat, az egyedi járművek egyedi tesztkörnyezetet igényelnek. A Magyarországon épülő speciális tesztkörnyezet autonóm járműveknek a világ legmodernebb ilyen jellegű létesítménye.
A tesztpályát a zalai megyeszékhely melletti 265 hektáros területen építik, alapkövét 2017 májusában tették le, az összesen 45 milliárd forintos beruházás befejezése 2021-ben várható.
Palkovics László a kormányzati intézkedésekről közölte, hogy az április elején elindított gazdaságvédelmi akcióterv a harmadik fázisához érkezett. A kormány 2020 és 2022 között több mint 9 ezer milliárd forintot (nagyjából 28 milliárd euró), a teljes magyar GDP 20 százalékát mozgósítja gazdaságvédelmi célra, ami jelentős. Az európai példák között említette, hogy Németország 979 milliárd eurót, a német GDP 28,6 százalékát fordítja hasonló célokra, Ausztriában ez az összeg 38 milliárd euró, az osztrák GDP 9,4 százaléka. Magyarországnak fontos üzenetet hordoz a német gazdaságvédelmi csomag, mivel a két ország gazdasága szorosan kapcsolódik egymáshoz.
A magyar gazdaságvédelmi terv öt fő területre koncentrál, a munkahelyek megőrzésére, új munkahelyek teremtésére, a kiemelt ágazatok megerősítésére, a vállalatok támogatására, illetve a családok, nyugdíjasok védelmére. A munkahelyek megőrzésére 400 milliárd forintot fordítanak idén, oktatási programokra 674 milliárd forintot, a hat kiemelt ágazat támogatási programjaira 2564 milliárd forintot, a családok és a nyugdíjasok védelmére pedig 235 milliárd forintot tervez költeni a kormány 2020–2022 között. (MTI)
Kép: Zalazone.hu
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.