A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara csatlakozott a „Passzold vissza, Tesó!” kampányhoz. A kamara dolgozói és családtagjaik újrahasznosításra ajánlhatják fel használaton kívüli mobiltelefonjaikat. A NAK ezáltal is tenni kíván a globálisan is fenntartható gazdaságért.
A „Passzold vissza, Tesó!” a Jane Goodall Intézet, az Afrikáért Alapítvány, a Védegylet és a KÖVET Egyesület közös kampánya. Célja, hogy a háztartásokban található használaton kívüli, adatmentes mobiltelefonokat, GPS-eket, táblagépeket összegyűjtse, segítve a körforgásos gazdaság megvalósítását. A mobiltelefonok előállításához szükséges több nyersanyag bányászata különböző állatfajok (például gorillák, csimpánzok, bonobók) fennmaradását veszélyezteti.
A használt készülékekből többek között 17 féle fémet lehet visszanyerni – például aranyat, ezüstöt, palládiumot, rezet. A használt mobiltelefonok újrahasznosításának növelésével az előállításukhoz szükséges ércek bányászata csökkenthető.
A NAK mintegy 400 ezer fős tagsága figyelmét is felhívja az akcióra, ők a lakóhelyükhöz legközelebb eső nyitott gyűjtőponton tudják leadni készülékeiket.
A kamara több területen is tesz a társadalmi felelősségvállalásért, mint például a Magyarok Kenyere program vagy a karácsonyi cipősdoboz akció. A NAK „Passzold vissza, Tesó!” kampányhoz csatlakozásának célja, hogy a készülékek visszagyűjtésén keresztül is ráirányítsa a figyelmet a fenntartható gazdaság, a környezetvédelem, valamint a társadalmi felelősségvállalás fontosságára.
Maga a bor nem nosztalgiázik, hiszen semmi köze az idehaza anno vagy akár most literes kiszerelésben kapható asztali borokhoz.
Fontos, hogy az atomenergia semmilyen módon ne váljon áldozatává az ukrajnai háború miatt kialakult politikai válságnak és vitáknak, e nélkül ugyanis lehetetlen lenne az energiaellátási krízis megoldása – szögezte le Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter New Yorkban.