Szeptembertől tanítanak Miskolc első nemzetközi magániskolájában

2019. 08. 13., 18:30

A szeptemberben induló miskolci AVALON International School még vonzóbbá kívánja tenni a régiót a befektetők számára.

Az új beruházások esetén egyre fontosabb döntési szempont, hogy az adott régió alkalmas-e a megfelelő szakemberek bevonzására és megtartásra. Ha egy külföldi vagy hazai vezető munkahelyet vált, már nemcsak a vállalat által kínált feltételeket vizsgálja, hanem azt is, hogy költözés esetén az új környezet mennyire élhető, családjuk számára milyen szolgáltatásokat kínál.

Míg Budapesten elérhetőek a nemzetközi szintű szolgáltatások, számos olyan nagyváros, régió van az országban, ahol kulcsfontosságú területen – mint amilyen az oktatás is – még nem készültek fel a 21. század igényeire.

Az Eurostat adata szerint a külföldi tulajdonú vállalatok 2017-ben 52,46 százalékban járultak hozzá a magyar nemzeti jövedelemhez. Az amerikai Site Selection nevű magazin nemrég megjelent 2019-es jelentése alapján pedig Magyarország idén újra a világ tíz legjobb befektetési célországa között szerepel. 

Mitől lesz vonzó Magyarország és azon belül is egyes régiók a külföldi befektetők számára? A biztonság, a kormányzat támogatása, a megfelelő infrastruktúra, a földrajzi elhelyezkedés a döntési szempontok között előkelő helyen szerepel. A döntésben egyre fontosabb szerepet kap, hogy a kiválasztott és felkért szakembergárda megfelelőnek tartja-e környezetet az ideiglenes vagy tartósabb letelepedésre. Ez a megfelelő éghajlattól kezdve a kulturális környezetet, a közbiztonságot, a közlekedést, az egészségügyi ellátás színvonalát és az oktatási lehetőségeket is jelenti.

A menedzserek általában családjukkal költöznek ide, így számukra az előbb említett „élhetőségi” tényezők valóban meghatározó szerepet töltenek be. S bár tiszteletre méltó, ahogy sok külföldi vezető megpróbálja elsajátítani az adott ország nyelvét, a gyermekeiknek olyan iskolára van szükségük, ahol angol nyelvű oktatásban részesülnek, és amely bármikor, zökkenőmentesen folytatható a világ bármely pontján.

A külföldiek mellett fontos megemlíteni azokat a magyar top menedzsereket is, akik egy szakmai kihíváshoz kapcsolódó vonzó állásajánlat miatt szintén családjukkal költöznek országon belül egy másik régióba, és szeretnék a korábban megszokott életszínvonalat biztosítani.

A magas színvonalú oktatás tehát komoly vonzerőt jelent a nemzetközi cégek és a munkavállalók, továbbá versenyelőnyt a régiók számára, különösen napjainkban, amikor a globalizációnak köszönhetően már nemcsak határon belül, hanem nemzetközi szinten kell megküzdeni a legjobb szakemberekért. Budapesten kívül már több hazai nagyváros rendelkezik nemzetközi standard szerint működő oktatási intézménnyel, ezen városok sorába lép be 2019. szeptemberétől Miskolc.

„Az AVALON Nemzetközi Iskola Alapítvány célja egy Cambridge-i rendszerű iskola elindítása és működtetése Miskolcon. A szeptembertől induló AVALON International School a régióban élőknek is alternatív oktatási lehetőség, elsődleges szempont, hogy megakadályozzuk a Miskolcról való elvándorlást, de kiemelt célunk, hogy a környéken működő és jövőben idetelepülő vállalatvezetők, szakemberek gyermekeinek biztosítsunk nemzetközi standardeknek is megfelelő oktatást. Az idei, első tanévben két óvodai csoportot és egy elsős osztályt indítunk -- mondta Tóth Róbert, az AVALON Center Kft. ügyvezetője, az Alapítvány kuratóriumának elnöke.

A nemzetközi iskolával már rendelkező régió vonzerejét tovább növelik a kulturális programok és sportolási, kikapcsolódási lehetőségek. Minél több vállalat választja beruházási célpontjának az adott várost, annál nagyobb igény lesz ezekre a programokra, szolgáltatásokra – de egyben nagyobb anyagi fedezet is a helyi adóknak és vállalati támogatásoknak köszönhetően.

„Hisszük, hogy az AVALON International School létrehozása a társadalmi felelősségvállalás egy kevésbé ismert, jövőbe mutató formája, amely új gazdasági potenciált és fejlődési lehetőséget teremt a régió és városunk számára”– tette hozzá Tóth Róbert.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS