Robogó vs pedelec, melyik a jobb választás városban?

Robogó vs pedelec, melyik a jobb választás városban?
2024. 09. 02., 06:00

Sokakban felmerül a kérdés, ha le szeretnék tenni a kocsit, mit is válasszanak helyette a városi közlekedésre. A tömegközlekedés sajnos sokszor eleve kiesik, hisz nem mindig megfelelő menetrend szerint vagy bonyolult és időigényes átszállásokkal használható csak.

Itt jönnek képbe a robogók vagy a hagyományos és elektromos kerékpárok, mint egyéb közlekedési alternatívák a városi kisebb távolságok leküzdésére. Az Annyira Más Bringabolt elektromos kerékpár, pedelec széles választéka tökéletes megoldást nyújthat bárki számára a legtöbb esetben az autó helyettesítésére.

8+1 döntő érv, hogy melyiket válaszd a városban

Vajon melyikkel biztonságosabb és könnyebb a közlekedés a városban? Melyiknek olcsóbb az üzemben tartása? Ezek mind fontos kérdések, melyek megválaszolása szükséges a legjobb döntést meghozatalához. Íme 8+1 érv az elektromos bringa szemszögéből, ami biztosan meggyőz Téged is.

Egészséges életmód

Egy elektromos rásegítésű kerékpár használatával továbbra is mozgásban lehetsz, nem szükséges külön edzésekre járni. Extraként a rásegítés mértéke állítható, így könnyebb és nehezebb módban is hajtható a bringa erőnlét alapján. 1-0 a bringának.

Multifunkciós eszköz

Hétköznap munkába járáshoz, hétvégén családi kirándulásokhoz vagy sportoláshoz is remek. Remek társasági élmény is ezek közben a bicaj. 2-0

Könnyű parkolni és tárolni

Bár a robogóval és a kerékpárral lényegesen egyszerűbb leparkolni, mint autóval, a bicajt a vállunkra kapva fel is vihetjük magunkkal a lakásba, irodába. 3-0

Nincs dugóban ácsorgás

Nagy előnye, bármilyen úton szabályosan, folyamatosan lehet közlekedni vele, nincs elakadás sehol. 4-0

Piszkos anyagiak

Az otthoni akkutöltés a legolcsóbb alternatíva, hiába alacsony a robogók fogyasztása. Jogosítványra, biztosításra és regisztrációs adóra sem lesz szükség a pedelechez. 5-0

Környezetbarát

Egy elektromos kerékpár nem bocsát ki káros anyagot, ellentétben a robogóval. Csendes, zajtalan a működése. Ha pedig napkollektor segítségével tudjuk tölteni, tényleg 100%-ig tiszta energia révén hajthatjuk. 6-0

Biztonság

Egy baleset esetében nem mindegy, milyen sebességgel haladtunk. A robogók nagyobb sebességgel közlekednek, mint egy elektromos kerékpár, így az ütközési energiájuk is nagyobb. A pedeleccel alacsonyabb sebessége miatt egyszerűbb a manőverezés. Plusz a védettebb kerékpárúton is használható. 7-0

Szabadság

Bár a KRESZ nem tiltja a kerékpárosoknak az alkoholos italok fogyasztását, tilos ittasan kerékpározni. Így egyéni felelőssége alapján eldönthető, belefér-e még egy sör hazafelé. Ez legyen X, 8-1

Fun factor

Ez is a bringa felé hajlik, hisz semmiért sem kell aggódnunk a fentieket nézve, csupán élvezni a suhanást a nyeregben. 9-1, győztes a pedelec!

Az elektromos kerékpár vs robogó csatából a fenti érvek alapján egyértelműen a pedelec kerül ki győztesen. Ha jó döntést szeretnél hozni a közlekedés érdekében, látogass el az egyik üzletbe, ahol ingyenesen ki is próbálhatod az elektromos bringákat!

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS