Tovább emelkedett a cégvezetéstől eltiltott magánszemélyek száma, tavaly 13 020 magánszemélyt tiltottak el, így már 54 406-an állnak eltiltás alatt – derül ki az Opten céginformációs szolgáltató adataiból.
Annak alapján, hogy 2015 óta évi 12-13 ezer eltiltás történt, 2019 végére az eltiltottak száma 62 ezer körül tetőzhet. Az azt követő időszakban már sok lesz a lejáró eltiltás is - írják.
Az Opten elemzése szerint a cégbíróság jogerősen megállapított, ki nem elégített hitelezői követelések és be nem fizetett pénzbírságok esetén tilthat el magánszemélyeket a cégügyektől.
Az eltiltások száma magasabb az előző évi 12 184-nél, de nem lóg ki lényegesen a korábbi évek trendjéből. Az eltiltások elviekben tisztító hatásúak, hiszen az eltiltott személyeket 5 évre eltiltják a cégvezetési, cégképviselői jogkörtől és egyes tulajdonosi szerepköröktől is.
Az eltiltások száma beállni látszik, ami az Opten szerint jelentheti azt, hogy az intézkedésnek nincs túlzott megelőző ereje, de azt is, hogy a hazai cégjogi adminisztráció „sávszélességén jelenleg ennyi esetszám fér át”.
A regionális bontásban az látszik, hogy Budapesten és Pest megyében tömegesek az eltiltások, mivel ezeken a területeken a cégek száma is magas. Szintén magas az eltiltások száma Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, Fejér és Hajdú-Bihar megyében. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.