A Digitális Jólét Program (DJP) szakmai támogatásával 2018-ban indult el a kistelepülések szakemberei számára az első okosváros tematikájú, diplomát adó Digitális Térségfejlesztési Szakember Posztgraduális Képzés. Az így kiképzett szakemberekre kulcsszerep vár Magyarország okosváros és okosfalu fejlesztéseiben.
A Digitális Térségfejlesztési Szakember Posztgraduális Képzés célzottan a térség- és településfejlesztési, valamint településrendezési feladatokat ellátó szakemberek számára indult, és az okosváros-fejlesztések elméleti és gyakorlati hátterébe nyújt betekintést – írja a Computerworld.
A posztgraduális képzés a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, az Edutus Egyetem és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem közös szervezésében valósul meg. A képzés során húsz tárgyat kell a hallgatóknak teljesíteniük, félévente néhány alkalommal megtartott, személyes jelenlétet követelő előadásokkal, gyakorlatokkal.
A népszerű webináriumra eddig több mint 1300 hallgató iratkozott be, ebből már közel 800 fő szerezte meg a referensi minősítést. dr. Gál András Levente a DJP szakmai vezetője szerint „Az ország minden tájáról, elsősorban kisebb településekről jelentkezett hallgatók a webináriumot elvégezve képesek lesznek arra, hogy összekössék a települések igazgatási és működtetési gyakorlatát a digitalizáció által kínált lehetőségekkel."
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.