Kiválóságokat díjaztak a Prima Gálán Tatabányán és Szolnokon

Kiválóságokat díjaztak a Prima Gálán Tatabányán és Szolnokon
2024. 09. 17., 23:57

Húsz évvel ezelőtt adták át először a VOSZ Területi Prima Díjait. Idén Tatabányán kezdődött a jubileumi gálasorozat, majd Szolnokon köszöntötték a legjobbakat.

Danis Lídia, Krulik Zoltán és Csapó Károly a 2024-es év Primája Komárom-Esztergom vármegyében

A Komárom-Esztergom vármegyei Év Vállalkozója és a Vármegyei Prima Díjakat szeptember 13-án adták át. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) vármegyei szervezete 19. alkalommal szervezte meg a gálát, amelyen a gazdasági, a kulturális, sport- és közélet példaképeit díjazták.

Prima díjasok:

Danis Lídia, a Jászai Mari Színház társulatának alapító tagja, Krulik Zoltán zene- és dalszerző, előadóművész, Csapó Károly tatabányai labdarúgó. A Prima Közönségdíjat dr. Szakál Ignác Imre komáromi orvos vehette át. Neuzer András esztergomi közösségépítő Prima Különdíjat érdemelt ki.

Az Év Vállalkozói:

Gróf Zoltán, a Gróf Trans Kft. tulajdonosa. Bérces Pál, a QLM Logistics Solutions Kft. tulajdonosa. Lengyel Antal, a Tabak Team Kft. tulajdonosa. Szöllősi Péter, a Choko Kft. tulajdonosa. Molnár Andrea, a MAM-BUS Kft Kft. tulajdonosa. Nemes Péter egyéni vállalkozó. Kolcsár Ildikó, a Kolcsár Sütőipari Kft. tulajdonosa. Mayer Erzsébet Zsuzsanna, a LAGO Kft. tulajdonosa. Klébert János, a Vértes Kamion Szerviz Kft. tulajdonosa. Marosi Zsuzsanna, a Travel Online Kft. tulajdonosa. A Vállalkozók Napján, december 6-án Budapesten, a Művészetek Palotájában a vármegyéből a Magyar Suzuki Zrt. ÉV Vállalkozója díjat vehet majd át, dr. Dombi J. Péter pedig Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért kap elismerést.

Andrásiné Pocsalyi Julianna, Bak Anita és Rab Gyula kapta a Prima díjat Szolnokon

20. alkalommal rendezte meg a Területi Prima Díjátadó Gálát a VOSZ Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei szervezete a szolnoki Szigligeti Színházban szeptember 16-án (a fotón).

Elismerések vállalkozóknak

A VOSZ országos elnökségének jóváhagyásával az Év Vállalkozója kitüntetést a vármegyéből Tóth László, a Fundamenta Lakáskassza Zrt. szakmai hálózati vezetője veheti majd át Budapesten a Vállalkozók Napján. A hagyományoknak megfelelően elismerések átadására is sor került a kiemelkedő teljesítményt nyújtó vállalkozók részére. Az Év Autószerelő Mestere Beszteri József, az Év Járművezetői Szakoktatója Nagy János, az Év Fémrestaurátor Művésze Császár Péter, az Év Cipészmestere Sinka Lajos, az Év Polgárőre Détár István, az Év Kulcsmásoló Mestere Fekete Zoltán László, az Év Műkörömépítő Mestere Lólé-Kiss Roberta, az Év Törzsfőnöke Réz Levente ezredes, az Év Zászlósa Antal Zsolt, az Év Kiképzője Szoták Andrienn százados, az Év Rendőre Kele János alezredes lett.

2024-ben a vármegyei Prima díjasok:

Bak Anita rádiós újságíró, Rab Gyula operaénekes, Andrásiné Pocsalyi Julianna belsőépítész. Különdíjban részesült Péter Szilárd jászsági néptáncpedagógus, a Prima közönségdíját pedig Sárvári Diána, a Szolnoki Szigligeti Színház művésze kapta.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024-10-15 09:15:00
Az előző hónaphoz képest 2,1 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól pedig (a nyers adatok szerint) 6,0 százalékkal elmaradt az építőipari termelés volumene 2024. augusztusban – tájékoztatott a statisztikai hivatal.
2024-10-15 03:15:00
A Duna House által szeptemberre becsült 9754 ingatlanpiaci tranzakció 4,8 százalékkal haladja meg az augusztusi és 20,9 százalékkal a 2023. szeptemberi szintet. Az ingatlanközvetítő becslése szerint 2024-ben eddig 92 ezer tranzakció valósult meg, így a várakozásoknak megfelelően a korábbi, 110–130 prognózis közepe körül fogja zárni az évet a piac.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS