Az öntözési, halgazdálkodási és rizstermelési vízhasználat vízmennyisége után a 2018. augusztus 15. és 2018. november 30. közötti időszakban nem kell a vízfelhasználónak vízkészletjárulékot fizetni – hívja fel a figyelmet az Agrárkamara.
Idén a tartósan vízhiányos időszak kezdetét a mezőgazdasági művelésre használt talaj vízháztartási adatai és a hidrometeorológiai előrejelzések figyelembevételével 2018. augusztus 15. napjával állapították meg.
Az öntözést és rizstermesztést érintő mezőgazdasági vízszolgáltatási idény szeptember 30-val lezárult, a halgazdálkodási idény pedig november 30. napjával ért véget, amelyhez igazodik a tartósan vízhiányos időszak lezárása.
Fontos, hogy a vízkészletjárulék adatszolgáltatásban fel kell tüntetni a vízkészletjárulék-kedvezmény ideje alatt is mért vagy számított vízmennyiséget. A vízkészletjárulék-kedvezmény ideje alatt kivett víz napi mennyiségét feltüntető, a vízhasználó által aláírt dokumentumot a vízkészletjárulék adatszolgáltatáshoz mellékelni kell.
A mezőgazdasági vízgazdálkodás tekintetében több esetben sem kell a vízhasználónak vízkészletjárulékot fizetnie. Az öntözési célú vízhasználat esetében vízjogi engedélyenként az évi 400 ezer m3-t vagy vízhasználónként az általa öntözött terület után hektáronként az évi 4 000 m3-t, a halgazdálkodási és rizstermelési célú vízhasználat esetében vízjogi engedélyenként felszínalatti vizet használók esetében az évi 400 000 m3-t, felszíni vizet használók esetében hektáronként az évi 25.000 m3-t meg nem haladó vízmennyiség után.
Továbbá a tél végi többletvizek – felszíni vizek, ár- és belvizek – visszatartásából és tározásából származó hasznosított vízkészlet után, valamint a tartósan vízhiányos időszakban az öntözési, halgazdálkodási és rizstermelési vízhasználat vízmennyisége után sem kell vízkészletjárulékot fizetni.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.