A Skanska legújabb magyarországi beruházása, a H2Offices a vállalat egyik legimpozánsabb projektje Budapesten.
2020 augusztusában elkezdődött a Skanska legújabb magyarországi projektjének, a H2Offices irodaháznak az építkezése a Fővárosi Vízművek egykori telkén. A Skanska és a dán építész iroda, az Arrow Architects által megálmodott irodakomplexum a környezettudatosságot a hagyományos skandináv dizájnelveken keresztül közelíti meg – olvasható a Skanska közleményében.
„A világjárvány következtében nagy hangsúlyt kapott az irodaválasztás. A bérlők jövőbiztos irodaházakat keresnek, amelyek a változó körülmények között is megállják a helyüket. A H2Officesben az egészségbiztonság, az emberközpontúság, a fenntarthatóság és az innováció egyszerre jelenik meg. Az energia- és költséghatékony működés minden Skanska épület védjegye, azonban a bérlői igények és a felhasználói élmény ilyen magas szintű integrációja kivételes projektté teszi a H2Offices-t” – emelte ki Alexandra Tomášková, a Skanska magyarországi és csehországi tevékenységéért felelős ügyvezető alelnöke.
„Az egységesség vezető motívumként jelent meg a tervezés során. A H2Offices három épületből áll, melyeket a fehér homlokzat tesz egységessé a zöld és kék környezetben. Az előtető összeköti az épületeket és szemmagasságban egy külön teret alkot, keretet adva az épületeknek és a zöld területnek. A projekt középpontjában a parkosított kert áll, mely összeköti az épületeket és az embereket. A kertbe lépve a fehér homlokzat melegebb tónusúvá válik, ami tovább fokozza a kert különleges hangulatát, valamint erőteljes tér- és közösségérzetet teremt a H2Offices számára” – mondta Ulrik Raysse, az Arrow Architects alapító partnere.
Az irodakomplexum összesen 65 000 négyzetméternyi bérelhető területet kínál majd. Az első épület nyolc emeletét három föld alatti parkolószint teszi teljessé. A generáltervezői munkát a Studio IN-EX végzi, a zöldfelületek kialakítását pedig a Lépték-Terv Tájépítész Iroda.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.