Ezt hívta segítségül DTK az üzleti terv elkészítéséhez

2019. 04. 12., 12:30

D. Tóth Kriszta 40 évesen is olyan, mintha egyetemista lenne, mert minden nap tanul. Vállalkozása indításáról is beszélt a WMN alapítója.

„Azt sem tudtam, hogyan lehet ezzel pénzt keresni. Fél évnek el kellett telnie, mire leírtam egy kockás füzetbe, hogy bevétel-kiadás. Beírtam a Google-be, »hogy üzleti terv készítése, hogy kell« - mesélt D. Tóth Kriszta vállalkozásának első lépéseiről a Forbes „Legyél Jobb Napján”.

A WMN.hu női magazin alapítója annak idején a köztévé brüsszeli tudósítójaként dolgozott, majd saját talkshow-t vezetett DTK Show címmel. „Az egészségem, családom, életem azért fontosabb, mint WMN, pedig annál nem sok van fontosabb” – árulta el DTK, akinek a tervei között az szerepel, hogy idén kicsit visszavesz a tempóból.

Ugyanakkor egy új ötlete máris a neten van. Április 1-jén indította el az Instagramon 365 napra szóló sorozatát, az Anti-Instát. Több mint 80 ezer követőjének ezt írta:

„Mindannyian tudjuk, hogy az élet nem olyan, mint ahogy azt az insta feeded mutatja. Az élet: lepattogzott körömlakk, meghúzott kocsi, leejtett pohár. Mostantól egy teljes éven át minden nap megmutatok egy-egy tökéletlenséget magamon vagy magam körül. Akkor is, ha előnytelen, akkor is, ha bosszantó. A lényeg, hogy igazi legyen. Szabadítsuk föl az Instagramot!”

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS