Ez volt a Windoor Cégcsoport eddigi legdrágább beruházása

Ez volt a Windoor Cégcsoport eddigi legdrágább beruházása
Szerdahelyi Csaba  |  2021. 12. 10., 11:33

Stabilizálni szeretném az idén beindított két üzleti vállalkozásom – mondta az Üzletemnek Péntek Károly, a Windoor Cégcsoport tulajdonosa.

CÉGES LEGEK sorozatunk 14. cikkében a Windoor Cégcsoport legjeit Péntek Károly tulajdonos osztja meg az olvasóval. (Károly idén az Év Fiatal Vállalkozója FIVOSZ-elismerést érdemelte ki.)

Az előző év LEGNAGYOBB tanulsága:

Soha nem dőlhetsz hátra, mert mindig érnek meglepetések. Tavaly év elején jelent meg a COVID-19 járvány az életünkben, amely teljesen átformálta a személyes kapcsolattartást mind a beszállítókkal, mind az ügyfelekkel. Felértékelődött az emberek egészsége – egy lakásfelújítás, építkezés vagy gépkocsi vásárlás csak másodlagos dolog lett.

Az idei év LEGNEHEZEBB feladata:

A vendéglátóiparnak sokkal nagyobb kihívást jelent a járvány, magasabb alkalmazkodást igényel. Egy kávézót is üzemeltetünk, ahol kifejezetten nehéz volt a baristák megtartása úgy, hogy zárva volt a vendéglátó egység vagy éppen csak elvitelre volt lehetőség.

A jövő év LEGFONTOSABB célkitűzése:

Stabilizálni szeretném az idén beindított két üzleti vállalkozásom (Honda autószalon és szerviz, 6 beállásos önkiszolgáló autómosó) alapjait. Szeretném, ha remek munkatársaim önállóan működtetnék, hogy további cégek felépítésén tudjak dolgozni.

A vállalkozás eddigi LEGNAGYOBB dobása:

Öt évvel ezelőtt megvásároltunk egy 3 szintes 1.200 négyzetméteres irodaházat, amelybe másfél évnyi felújítást követően költöztünk át, itt Magyarország egyik legnagyobb nyílászáró bemutatótermét alakítottuk ki. Az ügyfelek személyesen is megnézhetik, megérinthetik a különböző színű és felületű termékeket, nem katalógusból kell választaniuk. Büszkék vagyunk az impozáns épületre.

A LEGBOSSZANTÓBB pillanat a vállalkozás történetében:

Amikor hétfő reggel mondanak fel a kollégák és azonnali hatállyal.

A vállalkozás életében a LEGDRASZTIKUSABB váltás/változtatás:

Nem drasztikus, de kihívást jelentő volt kollégáim számára, ahogy fokozatosan új irányok felé nyitottam. Szerencsés vagyok, hogy van egy stabil, önálló csapatom, akik jól menedzselik nyílászárós cégem működését.

A LEGHATÉKONYABB működéshez szükséges új feladatok:

Időmenedzsment, HR megoldások, technológiai fejlesztés.

Az eddigi LEGDRÁGÁBB beruházásuk:

A 2021-ben megnyitott Honda szalon és szerviz.

Erre kellene a jövőben a LEGTÖBB pénzt fordítani:

Gépesítésre, mert egyre nehezebb jó munkatársakat találni. Ahol a gépi munkaerő kiválthatja az emberit, ott ezt meg kell lépni. 

A LEGERŐSEBB konkurenst ezzel lehet legyőzni:

Gyorsaságunkkal és rugalmasságunkkal tudjuk legyőzni a legnagyobb konkurenciánkat. Jól átgondolt, erős marketingünk is nagyban hozzájárul sikerünkhöz.

Ezzel a LEGBONYULTABB ma megbirkózni az üzleti életben:

A munkaerőhiány mindenkit érint, a jó szakemberek megtalálása és megtartása nagy kihívás a vállalkozás életében.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS