Érték és Minőség Nagydíjat nyertek a gyulai kolbászkirály partnerekkel együtt fejlesztett termékei

2020. 09. 15., 18:15

A Deka Union Kft. öt, partnereivel közös fejlesztésben készült terméke is Érték és Minőség Nagydíjas lett. A „Gourmet Prémium Csirkemellsonka” termékcsalád, a Jó Hentes Kft.-vel közös terméke, valamint a Gasztro Bivaly Magyarországgal közösen fejlesztett „Bivaly debreceni páratlan páros kolbász” és „Bivaly grillkolbász” kapta meg a kitüntető címet.

A Dékány Ferenc és Dékány Attila vezette gyulai székhelyű cég a 2020-as Érték és Minőség Nagydíjra közös pályázatott nyújtott be partnereivel. Az Érték és Minőség Nagydíj tanúsító védjegy mára széles körben elterjedt, megtestesíti és kifejezi Magyarország elismerését, elkötelezettségét az értékek és a tanúsított minőség iránt.

A Deka-Union Kft. a Jó Hentes Kft.- vel a „Gourmet Prémium Csirkemellsonka” termékcsaláddal pályázott és nyerte el a kitüntetést. A minőségi alapanyagokkal csirkemellből készült sonka háromfajta ízesítéssel kerül a vásárlók asztalára: sajt darabokkal; sajttal és pritaminpaprikával; valamint 100 napig érlelt székely sajttal. A csirkemellsonka új innováció a Deka-Union Kft. palettáján, mellyel a piaci igényekre reagáltak. Dékány Ferenc korábban már készített csirkemellből termékeket, most is saját receptje alapján készült el a díjnyertes sonka.

A Gasztro Bivaly Magyarország és a mátrai bivalyrezervátum tulajdonosával, Szalai Ferenccel a Dékány család a közösen piacra vezetett „Bivaly debreceni páratlan páros kolbász” és „Bivaly grillkolbász” termékeikkel nyertek Érték és Minőség Nagydíjat.

A kolbászkirályként ismert Dékány Ferenc és fia, Attila a titkos családi receptet használták fel a bivaly termékek fejlesztésénél.

„A Deka Union Kft. termékei kiváló, minőségi alapanyagukról, ízvilágukról ismertek. Fontosnak tartjuk az örökölt értékeket, hagyományokat, az egészséges és jó minőségű alapanyagok használatát. Olyan partnereket keresünk, akik ugyanezen értékeket alapján dolgoznak. Két nagyszerű céggel léptünk szövetségre ezekben a díjnyertes termékfejlesztésekben. Izgalmas folyamat volt, hiszen eddig nem használt alapanyagokkal dolgozhattunk. Az Érték is Minőség Nagydíj nagyon jó visszaigazolás, hogy magyar vállalkozások összefogásából minőségi, nagyszerű innovatív termékek jöhetnek létre, amelyek nemcsak a vásárlók, hanem a szakma elismerését is kiérdemlik” – mondta Dékány Ferenc, a Deka Union Kft. tulajdonosa.

„Olyan terméket kerestem, amelyben a bivalyhús, mint önmagában különleges minőséget adó alapanyag, hozzáadott értéket képvisel. Tudtam, hogy ezt az országban az egyik legelismertebb szakemberen keresztül találhatom meg. Ez az út a magyar kolbászkirályhoz, Dékány Ferenchez vezetett – meséli Szalai Ferenc, a mátrai bivalyrezervátum tulajdonosa. – Az ő javaslatára döntöttem a bivaly debreceni páratlan páros mellett, amely minden tekintetben megfelelt az elvárásaimnak. Feri bácsi receptje alapján készítettük el a terméket. A sikert látva közösen alkottuk meg a bivaly grillkolbászt is. Tudtam, hogy termékeink úttörői lehetnek a bivalyhús magyar köztudatba történő reintegrációjának.”

A képen: Szerencsi Mihály a Jó Hentes Kft. tulajdonosa, Földi Mária a Jó Hentes Kft. tulajdonosa, Dékány Ferenc a Deka Union Kft. tulajdonosa, Dékány Attila a Deka Union Kft. ügyvezetője sz Érték és
Minőség díjjal

(Fotó: Deka Union)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS