Egyáltalán nem mindegy, melyik személyi kölcsönt választjuk!

Egyáltalán nem mindegy, melyik személyi kölcsönt választjuk!
2024. 07. 03., 06:00

Kölcsön és kölcsön között is hatalmas különbség lehet. Még mielőtt bárhova leadjuk az igényünket, alaposan fel kell mérni a piaci lehetőségeket.

A személyi kölcsön továbbra is rendkívül népszerű Magyarországon. Csak áprilisban 68,2 milliárd forint volt a szerződési volumen, ami 20%-os növekedést jelent a megelőző hónaphoz képest.

Miért olyan népszerű a személyi kölcsön?

A legnagyobb előnye ennek a konstrukciónak, hogy teljes mértékben szabadon felhasználható, valamint ingatlanfedezet nélkül is igénybe vehető. Fontos azonban kiemelni, hogy az egyes bankok árazása nagyon eltérő. Ha odafigyelünk, és bevonunk egy független pénzügyi szakértőt is a folyamatba, akár egy millió forintot (!) is spórolhatunk. A Bankmonitor oldala segít tájékozódni a szabad felhasználású hitelek, személyi kölcsönök között, hogy garantáltan a számunkra legjobb ajánlatot válasszuk ki.

A konstrukció mellett szól az az érv is, hogyha minden dokumentum rendben van, a sikeres hitelbírálatot követően akár pár órán belül a bankszámlánkon landolhat az igényelt összeg. Ezt a pénzt költhetjük ingatlanfelújításra, korszerűsítésre, autóvásárlásra, egy nagyobb nyaralás fedezésére vagy a hirtelen felmerült költség rendezésére is. A bank semmilyen formában nem szólhat bele, hogy végül hova kerül a felvett pénz.

Ingatlanfedezet nélkül akár 15 millió forintot is felvehetünk. Minden banknál maximalizálva van, hogy mekkora a legnagyobb elérhető hitelösszeg. A pénzintézetek többsége, mint az MBH, OTP, Raiffeisen vagy K&H legfeljebb 10 milliót ad, az Erste és az UniCredit 12 milliót, a CIB pedig 15 millióig is el tud menni. Minél nagyobb a szükséges összeg, annál kevesebb a lehetőség. Természetesen nem ez az egyetlen szempont, amire az igénylés során figyelni kell.

Milliós különbségek a bankok között

Az árazások nagymértékben el tudnak térni egymástól. Például egy 4 millió forintos hitelnek, amit 5 évre veszünk fel 400 ezer forintos igazolt nettó jövedelem mellett a havi törlesztője 87.579 Ft és 106.572 Ft között alakul. Havi szinten közel 19 ezer forintos különbségről beszélünk, ami a futamidő alatt (5 év) 1,1 millió forint lesz. Minél nagyobb a futamidő és a hitelösszeg, annál nagyobbak lesznek az eltérések az egyes ajánlatok között.

Személyi kölcsön igénylése előtt feltétlenül hasonlítsuk össze az elérhető konstrukciókat. Rengeteget spórolhatunk már önmagában azzal, ha helyesen döntünk.

A helyzet nem egyszerű

Az elmúlt időszakban a hitelek olcsóbbak lettek, de nagyon sok tényező befolyásolja a költséget. Oda kell figyelni a hitelösszegre, a futamidőre, emellett még az is fontos szempont, hogy milyen egyéb vállalt feltételek találhatóak az ajánlatban. Ilyen lehet például a jövedelemérkeztetés és/vagy az aktív számla- és kártyahasználat. Ezért is fontos, hogy az ajánlatok átnézése során bevonjunk egy szakembert a folyamatba, aki segít kiemelni a lényeget és tanácsot adni a döntéshez.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS